Arco Rock Master

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 02. 09. 2012

Výsledky prestižního závodu

Za špatného počasí se koná v italském Arcu prestižní a tradiční závod Rock Master, kde se po dlouhé době závodní nečinnosti obijavil i náš Adam Ondra. Kromě tradičních disciplín, jako je bouldering a OS lezení na obtížnost patří mezi speciality Arock Masteru závod na obtížnost v pracovních cestách ve stylu RP a duel kdy se závodí na čas ve vdou shodných paralelních cestách.

Letošní Rock Master zastihl opět v nejlepší formě Španěla Ramóna Juliana Puigblanque, který vyhrál závod na pracovních cestách, když topoval finále. Topoval i fenomén minulého ročníku Světového poháru Jakob Schubert ale horším semifinále skončil druhý. Adam Ondra se velmi snažil, ale chvilková nekoncentrace a uklouznutí nohy ze stupu pro něj znamenala hořké zklamání a páté místo.

Mezi ženami kralovala na pracovních cestách mistryně světa Angela Eiter z Rakouska před svou krajankou Christine Schranz a Ruskou Jevgenií Malamid.

Bloulderovou sotěž žen vyhrála Američanka Alex Puccio před Francouzkou Melissou Le Nevé a Rakušankou Katharinou Saurwein, u mužů dominovali Rusové Dmitrij Šarafutdinov a Rustam Gelmanov, bronzový stupínek dobyl Slovinec Klemen Bečan

V duelu mužů zvítězil Rakušan Jakob Schubert dynamickým doskokem do tlačítka před Adamem Ondrou a Rakušanem Mario Lechnerem. V ženském duelu zvítězila Dinara Fachritdinova z Ruska před Rakušankou Angelou Eiter a Další Ruskou Jevgenií Malamid.

Veškeré přímé přenosy ze zbývajících disciplín lzge sledovat na www.ifsc.tv.