Nová ferrata u Semil

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Čokař, redakce, Vydáno dne: 05. 02. 2013

Před koncemFerrata u Semil je schválená

První z plánovaných ferrat na Vodní pilíř u Semil se stala skutečností. Stodesetimetrová céčková ferrata je k dispozici kletteršajgistům poté, co byla schválena ochranou přírody i vlastníkem lesa.

Protagonista této ferraty Martin Marek - Čokař napsal na své facebooku:  kdo chodíte rádi na kletrštajgy, běžte si projít pilíř Vodní brány u Semil (naproti galerii). Obtížnost je asi C+, dýlka lana110m převýšení 70m , čas lezení do 1/2 hod. přístup ze Semil po l. břehu Jizery ( cesta) příp ze silnice S-Brod . Rozhodně si vemte jištění na feraty a radši i přilbu. Stojím hlavně o komentáře, připomínky a nápady těch ,co si feratku projdou. berg hajl ! čokař.

 

Před koncem
Před koncem, foto: Čokařův archiv

 

Komentovat můžete i zde pod článkem, nebo popisem cesty v databázi, až si ferratu projdete. Potřeba je ferratový set, nikoli odsedka bez brzdy, která je v tomto kontextu životu nebezpečná.

 

Cesty zprava 5+(4bh),3(5bh ),6(2exp!),5-(7bh),5- 8bh. Vpravo červeně ferrata 110m ocel. lana pr. 12mm cca 60 kotev
Cesty zleva: Šťastný den 5+(4bh), Spára 3 (5bh ),, Odvážná 5+(2 BH), 7 kulí 5-(7bh), 8 kulí 5- 8bh. Vpravo červeně ferrata 110m ocel. lana pr. 12mm cca 60 kotev, foto: Čokařův archiv

 

Červená ferrata by neměla zůstat osamocená, v plánu jsou i další varianty, jak ukazuje následující obrázek. Stranou nezůstalo ani lezení, vzniklo i několik lezeckých cest.

 

Červená trasa je realizovaná, ostatní zatím ne.
Červená trasa je realizovaná, ostatní zatím ne., foto: Čokařův archiv

 

Za pěkného počasí potěší výhled na Jizeru a okolí

 


foto: Čokařův archiv

 

Jištění je jen lanem

 


foto: Čokařův archiv

 

 

 

 


 

-->