Nomádi - bouldering v Rocklands v Jižní Africe

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 26. 10. 2012

NomádiFilm Samo Jaška

Jména slovenských lezců Tomaso Greksák, Katka Fickuljaková a Rasťo Šulík nejsou v Čechách neznámá. Tito tři se vydali na bouldrovou misi do Jižní Afriky do oblasti Rocklands a o jejich snažení tam s Samo Jaško natočil film.

Délka videofilmu je 28 minut a zabývá se téměř výhradně boulderingem. V přestávkách hovoří protagonisté o sobě, svém životě a vztahu k lezení, boulderingu zvláště. Uvidíte lezení boulderů Trekking heights 7A, Out of balance 8A, Creaking heights 6C, Zambezi 7B+, Shocking young girls 6A, 9127 km to Frankenjura 7B+, Caroline 7C+, Who the fuck is Minki? 7C, Chutney Variation 6C+, Blac mango chutney 7C+, The dirty German 7C, The Mystery 7A+ a Freckles are beautiful 6B+.

Technická kvalita filmu je celkem dobrá, rozhodně vyšší, než u běžné amatérské produkce. Na druhou stranu videa Big Up Production nebo Pavlíčkův Čarodějův učeň jsou už zase jiná liga. Možná by neškodil dynamičtější střih a hudba v lezeckých pasážích. Pro lepší mezinárodní uplatnění jsou ve filmu anglické titulky, které se mi zdají trochu veliké a příliš blízko středu záběru, takže mne trochu ruší. Film je přínosem pro ty, koho zajímá bouldering, a ten v Jižní Africe zvlášť. 

Podívejte se na ukázku a pokud se budete rozhodovat, zda film koupit, vězte, že je v něm mnohem víc lezení, než ukazuje trailer.

Nomads Trailer from samuel jasko on Vimeo.

Celý film si můžete stáhnout na payloads za celkem odpovídajících 2,90 EUR, platit lze přes účet na Paypal. Děkujeme Samu Jaškovi za poskytnutí filmu k recenzi.