Světový pohár v obtížnosti v Kranji

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petre Jandík, Vydáno dne: 19. 11. 2012

Sači AmmaZávěr napínavý až do poslední chvíle

Jako obvykle byl seriál závodů Světového poháru v obtížnosti ukončen finálovým závodem v Kranji. Situace před posledním závodem byla otevřená, ženský peloton vedla o pouhých 15 bodů Slovinka Mina Markovič, mužský Ramón Julian Puigblanque o pouhých 5 bodů.

V dramatickém finále převýšil všechny Rakušan Jakob Schubert s výsledkem 43+. na druhé příčce skončil a celkovým vítězem Světového poháru se stal Japonec Sači Amma, který překonal boulder u 33. chytu, ale dostal se jen o jeden dál. Krok od 33. chytu zahájili třetí Magnus Midtboe a čtvrtý Jorg Verhoeven. U Ramóna zapracovaly nervy, 7. místo nestačilo na celkové vítězství.

Pevné nervy naopak prokázala Mina Markovič, která těsným vítězstvím před domácím publikem potvrdila své vedení a získala celkové prvenství ve světovém poháru. Stejným výsledkem ve finále jako vítězka, ale horším semifinále, zůstala na druhém místě Japonka Momoka Oda a další Slovinka, fešná blondýna Maja Vidmar. O jeden chyt zpátky zůstala Jain Kim, která vyhrála semifinále.

Závodu se zúčastnili z našich Tomáš Binter (45.), Andrea Pavlincová (31.) a Tereza Svobodová (35.). Celkem startovalo 48 mužů a 36 žen.

 

Sači Amma
Sači Amma, foto: Petr Jandík

 

 

Ve Světovém poháru mužů zvítězil Japonec Sači Amma před Ramónem Julianem Puigblanquem a Jakobem Schubertem. Z našich závodníků nedosáhl na body ve Světovém poháru nikdo.

Světový pohár žen vyhrála Slovinka Mina Markovič před Korejkou Jain Kim a Rakušankou Johannou Ernst. Z našich dívek nedosáhla na body do Sětového poháru žádná.

Výsledky:

SP Kranj muži:

1. Jakob Schubert (RAK) 43+
2. Sači Amma (JPM) 34
3. Magnus Midtbö (NOR) 33+
4. Jorg Verhoeven (NED) 33+
5. Thomas Ballet (FRA) 27+
6. Romain Desgranges (FRA) 26+

45. Tomáš Binter (CZE)

SP Kranj ženy:

1. Mina Marković (SLO) 37+
2. Momoka Oda (JPN) 37+
3. Maja Vidmar (SLO) 37+
4. Jain Kim (KOR) 36+
5. Akijo Noguči (JPN) 31+
6. Johanna Ernst (RAK) 28+

31. Andrea Pavlincová (CZE)

35. Tereza Svobodová (CZE)

Světový pohár muži:

1. Sači Amma (JPN) 600
2. Ramón Julian Puigblanque (ESP) 568
3. Jakob Schubert (RAK) 538

Světový pohár ženy:

1. Mina Markovič (SLO) 675
2. Jain Kim (KOR) 617
3. Johanna Ernst 522