Superman pro Lucku Hrozovou

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 01. 02. 2013

Lucka ve SpidermanoviDalší cenný skalp v Eptingenu

Přestávku mezi jednotlivými závody Světového poháru v ledolezení a drytoolingu vyplňuje Lucie Hrozová ve švýcarském Eptingenu, kde se jí po Spidermanovi M13 (1. ženský přelez) podařil nyní těžší Superman M13+.

Z Eptingenu přišla aktuální zpráva, že Lucka Hrozová přelezla cestu Superman. Zatím nevíme, jde-li opět o první ženský přelez, i když je to klidně možné. Každopádně jde o hodnotný trénink na poslední dva závody Světového poháru v Busteni a Kirově. Superman je variantou cesty Spiderman, kterou Lucka přelezla při své pooslední návštěvě Eptingenu. Superman má stejný začátek, ale o jeden stupeň těžší konec. Autorem obou cest je Robert Jasper. Podle Wolframa Liebicha jde i v tomto případě o první ženský přelez.

Drytoolová oblast Eptingen

Lezecké sektory jsou poblíž městečka Eptingen na jih od Basileje ve Švýcarsku, v pohoří Basler Jura. Oblast Diegter Wasserfalle - Eptingen leží v přírodní rezervaci. Lézt se tu smí pouze v zimě, na léto se mají expresky sundávat. Oblast má cesty drytoolové a mixové, což je označeno písmenem v klasifikací. Cesty kombinující led a skálu mají písmeno M, čistě drytoolové písmeno D. Drytoolové cesty lze lézt i úplně bez ledu, Mixy jsou lezitelné jen je-li i led. Hlavními autory cest jsou zde Wolfram Liebich a Robert Jasper. V oblasti je i momentálně nejvýše klasifikovaná drytoolová cesta Iron Man D14. 

 

Diegter Wasserfalle 
Diegter Wasserfalle, foto: Libor Hroza

 

 

Schéma levé části oblasti Eptingen 
Drytoolový sektor, levá část. Kliknutím se zvětší, Kresba Wolfram Liebich

 

Pravá část drytoolového sektoru

 

 2 
Kresba Wolfram Liebich

 

 Seznam cest v oblasti Eptingen:

 

 4 
Seznam cest, stav listopad 2012
 
Autory převážné většiny cest jsou Robert Jasper a Wolfram Liebich.
 
Wolfram Liebich 
Wolfram Liebich, foto: Libor Hroza
 
Na mapce je označeno parkoviště a přibližné umístění lezeckého sektoru, který je orientovaný na západ.


Zobrazit místo Eptingen na větší mapě

Video z Eptingenu, od  6:24 je Lucie Hrozová ve Spidermanu,