Rušno v Eptingenu: Ironman v obležení

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 08. 03. 2013

Víkendový ruch pod vodopádem

Dorazily k nám zprávy, že pod nejtěžší drytoolovou cestu světa, Ironman od Roberta Jaspera s klasifikací M14, je rušno. Pracují na něm Palo Rajčan, Mirek Matějec, Angelika Rainer a také Španěl Israel Blanco. Aktualizace: Mirek Matějec uspěl.

 

Angelika Rainer
Angelika Rainer, foto: internet

 

Angelika se o Ironmana pokoušela už na podzim, nyní tam byla potřetí. Jezdí tam pracovat vždy na jeden den a k úspěšnému přelezu jí chybí udělat ještě dva těžké kroky. Zatím se přelez nepodařil ani slovenskému reprezentantovi, žijícímu v Itáílii, Paľo Rajčanovi, který po minulých pokusech údajně tvrdil, že už to doleze a že Ironman není M14. Uvidíme, co řekne až cestu zdolá.

 

Mirek Matějec v Law and Order
Mirek Matějec v Law and Order, ilustrační foto: archiv Míry Matějce

 

Ironmana má rozpracovaného také Mirek Matějec. Podle něj je Ironman určitě těžší, než Law and Order. Zatím tam byl 3 dny. V cestě jsou dlouhé tahy, je tam dlouhý strop bez odpočinku, problém je, že dirky na cepíny nejsou vždy perfektní a ke konci se díky únavě už nemusí podařit umístit cepín přesně. Aktuálně: Mirek dal Ironmana o víkendu 9. - 10. března.

 

Lucka ve Spidermanovi
Lucka ve Spidermanovi, ilustrační foto foto: Libor Hroza

 

"Klobouk dolů před Luckou", řekl Mirek. Lucka Hrozová, která cestu přelezla 4. února jako první žena a také jako první žena vůbec klasifikaci M14.

 

 1
1

 

Cestu Ironman po prvopřelezci Robertu Jasperovi vylezl vítěz světového poháru v ledolezení Korejec Park Hee Yong, mezitím co pomáhal Markusu Bendlerovi stavět jeho obchod a dále známý švýcarský ledolezec Patrik Aufdenblatten a ještě jeden Francouz, jehož jméno zatím nevíme. Z žen je Lucka zatím jediná, o cestu se pokoušela jak Angelika Rainer, tak Korejka Woon Seon Shin a přelez zatím nemají.

 

SP Busteni, finále. Woon Seon Shinová.
SP Busteni, finále. Woon Seon Shin, ilustrační foto.