Zimní tatranské expedice

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 03. 04. 2013

Jarní kino

Zima nás pořád nechce opustit, i když je kalendářově jaro. Tak aby vám to nebylo líto, přináším několik zajímavých videí ze zimního tatranského lezení od pravěku do dneška.

První kousek je historický, Natočil jsem ho v roce 1985 na film Super 8 kamerou Canon, která se na rozdíl od dnešních přístrojů dala držet levou i pravou rukou, a tím pádem se dalo točit levou a pravou jistit. Zkuste si to dneska :-)

Jako první kousek uvidíte, jak jsme se zubařem zkoušeli Korosadowicze v JV stěně Lomničáku. Skončilo to po bivaku uhnutím doprava a dolezením Vidlovým hřebenem, protože jsme pokračování Korosadowicze prostě nenašli. Ti dva týpkové, co jsme je potkali na nástupu a pak nahoře jsou domovnící z Beckova Jano Pienčák a Peter "Becko" "Anakonda" Ondrejovič. Druhý kousek z tohohle filmu jsou Kútmi na Bocekovu vežu v severním Kežmaráku s mým brněnským dvojníkem Bíbou, dej mu pámbu věčnou slávu. Ani tam jsme to po bivaku moc netrefili a utekli doprava. Vzhledem ke stáří filmu omluvte absenci reklam.

 

Ukázkou pěkné práce s kamerkou GoPro je video z úbočí Slavkovského štítu od Ondry a Ondry. Pod hlavičkou Hanibalu a pod záminkou testování bund Directapline Neoshell si vyjeli do Tater vylézt Veverkův ledopád a pak cestu Silvestrovské blues M5.

 

Všecno to, co jste doposud viděli mají na svědomí členové HO Horyinfo a jeden z HO Přírodních věd. Abych nebyl obviňován z nevyváženosti, přidám i něco z konkurenční stáje. Bobří expedice do Tater, která měla ještě větší metodický a společenský úspěch než sportovní, videjko je pěkně sestřihané od Kletter Kiddies s neotřelým Bobřím zpěvem a nenásilnou reklamou na UFO, bez kterého Bobr už ani strom neporazí. To vše podpořeno českým výrobcem zádveřního hadroví Husky.

 

Malá Bobří expedice from Husky Outdoor on Vimeo.