Promítání v Cross Clubu 11. dubna 2013 od 20 hodin

Autor: Jan Pala <palic(zavináč)ho-vsetin.com/>, Zdroj: Jan "Palič" Pala, http://www.mountainski.cz, Vydáno dne: 04. 04. 2013

Skialp a freeride na Balkáně

Dovolujeme si vás pozvat na další promítání do Cross Clubu. Celým večerem nás provede známý Jan Pala alias Palič, který si v tuto dobu ještě užívá plnými doušky heliskiing v Kanadě.
Foto: Mountainski.cz


A o čem tedy přednáška bude?
Balkán nabízí nejenom zajímavou kulturu, ale hlavně nepřeberné možnosti pohybu na horách během celého kalendářního roku. Zatímco v létě mohou být některé horské oblasti trochu přelidněné (i když ne tak jako Vysoké Tatry), v zimním a jarním období se po horách pohybujete většinou úplně sami. Občas můžete potkat některé zástupce místní fauny jako například medvědy.


Foto: Mountainski.cz


Za velmi zajímavé a v zimě opuštěné se dají považovat téměř všechny horské oblasti Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Černé Hory, Makedonie a Rumunska. Ještě více opuštěné jsou zimní albánské hory, do jejichž hraničních oblastí s Černou Horou a Makedonií v pohořích Prokletije a oblasti Korabu se podíváme během promítání.


Foto: Mountainski.cz


V rámci představení zimních aktivit s lyžemi nebo snowboardy ve výše uvedených zemích se podíváme do několika lyžařských středisek nabízejících výborné možnosti pro freeride, které zároveň fungují jako dobré nástupní místo na skialpinistické výlety. Dále navštívíme řadu zajímavých pohoří se skialpinistickými lyžemi, splitboardy nebo snowbordy.


Foto: Mountainski.cz


Zapište si do diářů, že v žádném případě nesmíte chybět čtvrtek 11. dubna 2013 od 20 hodin,
v Cross Clubu, v kavárně v prvním patře.Info:
Jan "Palič" Pala (přednáška s promítáním fotografií)
Termín konání: 11. dubna 2013 od 20 hodin
Cross Club
Plynární 23, Praha 7 - Holešovice