Petrohradské padání 2013 z první ruky

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Kamil z Hanibalů, Vydáno dne: 05. 05. 2013

+ VIDEO

Kamil sezval pěknou řádku lidí z Hanibalu a naverboval je na letošní Petrohradské padání. Cílů bylo hned několik. Mezi hlavní patřilo dobře si zalézt. Mezi další pak ukázat všem lidem na místě, že jsou lidi z Hanibal teamu normální (taky se trápí v lehkých bouldrech), mají rádi kafe (a rádi se o něj podělí) a sdílí nadšení pro boulderingovou kulturu se vším co k ní patří…

Páteční odpoledne: Cosmik (rozumněj Kamilovo auto s rozměry nafouklého Mini) nastartován a před ním jedna bouldrmatka, tři pasažéři, k nim velké batohy a jeden pes. Matěj s Honzou se smějou, mě i Cosmikovi, že se tam prostě nevejdeme. Sára (fena) jen tak pokukuje a asi přemýšlí, zdali si nedělám náhodou srandu, že je tam všechny chci narvat. Nedělám. Povedlo se a tak můžeme vyrážet směr Petrohradské padání 2013, které se koná kousek od Žihle.

 

Rekreační středisko Sklárna je nám pro tento víkend domovem. Při příjezdu na místo začíná pršet! Mě to ale nezaskočí a vyhledávám místo, které je pod střechou a Cosmik u takového místa bude moci být zaparkován a hrát nám do kroků, slov i smíchu noci. Počasí na další den neslibuje nic suchého (a tedy k lezení nic moc opojného) a tak se člověk může odstartovat k opíjení sebe sama samého.

Každoroční kapela hraje i přes deštivé počasí, lidé tancují a po chvilce tance všichni tančí po kotníky v blátě. Noc už pokročila, a tak je to tanečníkům jedno…

Po pár hodinách spánku (do slova) se hrabu ze spacáku. Jdu a Matějem vystřídat Honyho a Blechu ve vaření kávy Handpressem. Počasí je sychravé a tak se pro tento den loučím s pěknými fotkami s lezeckými věcmi Chillaz, kterým jsme tu chtěli udělat malé promo.

  

Stání u stánku OCUN nás pomalu a jistě přestává s Matějem bavit a tak jdeme servírovat kávu do terénu, zatímco Hony někde pěkně trénuje, aby dalšího dne mohl bouchnout Piraňu za 7A. Tento den se donutíme s Matějem jen k jednomu kameni. Já po večeři ještě utíkám a seznamuji se aspoň s kamením, které je rozházené po lese v okolí. Tma se pomalu a jistě začíná dostavovat a tak nám nezbývá nic jiného, než se zase posilnit a jít do rušného večera. Večer se bohužel moc velký odvaz nedostavuje. Objednané kapely začínají zvučit o 5 hodin později :( .

  

S uleháváním jasné nebe prozrazuje, že zítra se můžeme těšit na pěkný, teplý den a tak mi vůbec nevadí, že jdu spát brzy a ulehám s myšlenkami nad tím, jaké záběry pořídit, aby vznikl aspoň nějaký materiál a záběry do videa.

  

Nedělní ráno začíná nádherným úsměvem se snídaní v ruce. Slunce svítí a tak se může vyrazit do terénu. Vím, že tento den si na kámen sáhnu, ale také potřebuji udržet disciplínu nad tím, abych neopomíjel foťák a stativ. Focení i lezení mi skvěle nastartovala úžasná snídaně. Leze se, fotíme, točíme a mám radost, že z víkendu nepojedeme s prázdnou. 14:00 se blíží a tak se pospíchá na vyhlášení. Lezcům se rozdávají dárkyy za jejich výkony a chvíli po ukončení se nad lidma, kteří po celý víkend pobíhali po lese, slehne zem!

Výsledky letošního Padání:

Muži: 1. Adam Ondra 8970 (max. projekt 8B+) 2. Rosťa Štefánek 4940 (max. projekt 8A+) 3. Martin Spilka 1685 (max. Syntéza marnosti 8A)

Ženy: 1. Kateřina Záhorová 640 (max. Kusadla 7B+) 2. Veronika Dvořáková 325 3. Jiřina Čechová 285

Více zde.

Tato orná půda nás všechny bude očekávat i v příštím roce a tak děkujeme Petru Reschovi, za jeho úsilí s touto akcí spojené.

Převzato z hanibal.cz