Chata Mont Blanc: rezervace online

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Redakce, Vydáno dne: 02. 08. 2013


Chata Goûter otevírá

Francouzský Alpský klub (FFCAM) oznamuje horolezcům celého světa, že zatímco se provádějí poslední schvalovací procesy pro novou chatu Goûter v masivu Mont Blanc, která ještě nebyla otevřena, je již k dispozici rezervační systém online pro starou chatu.

Místo v chatě si lze rezervovat od června do září do 10:00 hodin v den příchodu, pokud je ještě místo. Rezervace online je k dispozici zde pro veřejnost a zde pro horské vůdce členy UIAGM. Před rezervací je třeba si projít základní informace o celém procesu, které najdete zde

Franzouzský alpský klub varuje lezce, aby byli dobře připraven na výstup na Mont Blanc, nevyjímaje rezervaci místa na chatě. Je-li chata plná, musí horolezci odložit výstup na jiný den. Horolezci bez rezervace nebudou do chaty přijati. K tomu ještě poznámka, že táboření a bivakování je v určených oblastech Mont Blancu zakázáno zákonem a úřady varují horolezce, že tento rok bude dodržování pravidel vynucováno podle zákona.

Další možnost přespání je v základním táboře Tête Rousse, kde je místo na 50 stanů. Pokud zde chcete tábořit, kontaktujte správce chaty Tête Rousse. Další informace lze získat e-mailem.