Světový pohár Perm: Hroza stříbrný

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 29. 09. 2013

Libor HrozaRychlost a obtížnost v Rusku

Tento víkend probíhá závod světového poháru v rychlosti a obtížnosti v ruském Permu. Libor Hroza v něm získal stříbrnou medaili. Obtížnost pro Puigblanqua a Jain Kim.

Ve finále obtížnosti zvítězili Ramón Julian Puigblanque (ESP) a Jain Kim (KOR), které dokoknce topovala, Stříbro brali Jakob Schubert a Magdalena Röck (oba AUT). Bronzové příčky jsou prpo Korejce Hyunbin Mina a Japonku Momoku Odu.

Libor Hroza
Libor Hroza, foto: Petr Jandík

 

Kvalifikaci vyhrál časem 6:36 Rus Stanislav Kokorin, Libor Hroza byl za 6:68 šestý. V osmifinále postoupil pohodlným časem 7:80, ve čtvrtfinále postoupil nejlepším časem kola 6:98. V semifinále se nemusel příliš honit, k finálovému postupu stačil čas 7:25. Ve finále byl Libor diskvalifikován, Fall ve výsledkové listině může znamenat pád, nebo dva ulité straty. Výsledkem je krásné druhé místo a protože v celkovém rankingu dosud vedoucí Kokorin skončil až na 13. místě, přiblížil se k němu Libor na rozdíl 9 bodů.

Liborův komentář: "V tréninku jsem měl jen jeden dobrý čas, zbytek byl jen o tom, kdo má silnejší psychiku"

Výsledky závodu:

  1. Arsenij Ševčenko (RUS)
  2. Libor Hroza (CZE)
  3. Quixin Zhong (CHN)


Stav Světového poháru v rychlosti 2013:

  1. Stanislav Kokorin (RUS) 291
  2. Libor Hroza (CZE) 282
  3. Quixin Zhong (CHN) 210
  4. Leonardo Gonterro (ITA) 193

V závodě obtížnosti proběhne finále v neděli v 18:30 místního času, neboli 14:30 našeho času. Na stránkách IFSC bude k dispozici přímý přenos.