Sportlife Boulder Contest 2013

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Radek Lienerth, Vydáno dne: 15. 11. 2013Myšlenka uspořádat na letošním Sportlifu v Brně boulderingové závody vznikla loni na podzim. A když závody, tak proč ne MČR. Bohužel jak je zvykem někdo něco slíbí a pak se ke svému slovu nehlásí. Takže jsme v průběhu léta řešili jak dostát původním domluvám, až jsme se nakonec v září rozhodli pro radikální řešení původní domluvy zcela shodit a nastavit zcela jinak. Rozhodnutí o jiném formátu závodu, kdy kvalifikace je určena pro široký okruh lezců, kteří si přijdou zalézt a finále pro ty nejlepší bylo nakonec tím nejlepším co jsme mohli udělat.

 


foto: Zoban

 


V průběhu přihlašování nám v jednu chvíli naskočilo téměř 90 došlých přihlášek, což nás trochu vylekalo, přeci jen v prvotních střízlivých odhadech jsme čekali tam maximálně padesát. No nakonec se na start postavilo 62 lezců a lezkyň všech stupňů výkonnosti. Jinak díky studentům Erasmu z cizích zemí měl závod i velmi slušné mezinárodní zastoupení nejen ze Slovanska, ale také například Francie. Při prezentaci obdržel každý malé občerstvení a ti, kteří se včas zaregistrovali pak dostali jako dárek Nalgenku od HUDY sportu.

 


foto: Zoban

 

Pro kvalifikaci připravila Silva Rajfová, Věrka Kostruhová spolu s dalšími stavěči celkem 12 bouldrů na čtyřech profilech od PILKA Kameny. Obtížnost se pohybovala od 4A do 7A. Když jsme se v pátek večer zašli po skončení veletrhu protáhnout na připravené kvalifikační bouldry, tak jsem si říkal, jestli to holky trochu nepřehnali. V sobotu ráno, když se kobylky vrhli úderem desáté na stěnu jsem si říkal, jestli to není všechno moc lehký. No nakonec všechno dobře dopadlo, jak muži tak ženy se nám krásně rozřadili. 

 


foto: Zoban

 

Do finále tak nakonec postoupilo 7 mužů a 7 žen. Připraveny byli pro každou kategorii tři bouldry a obtížnost už šla poměrně výrazně nahoru. První bouldr byl na rozehřátí a pak už to postupně začalo padat. Jak topy tak někteří z lezců zpět na žíněnku. Jak už to obvykle u bouldru bývá, někdo suše topnul a další se nedokázal skoro zvednou ze země. Nicméně u všech bylo vidět maximální nasazení.

 


foto: Zoban

 

V kategorii chlapů nakonec muselo o vítězství mezi Marianem Šeligou a Cedricem Bervasem rozhodnout superfinále, které skončilo vítězstvím Mariana.
Pak už nezbylo než pogratulovat vítězům, kterým ceny předávala Kristýna Klepáčová za veletrh Sportlife a organizátoři z lezecké stěny Rajče a HO Lokomotiva Brno. No a bohužel jsme nestihli koupit pro vítěze kytici k láhvi sektu, ale kdy jste naposledy dostali místo kytky trs banánů? 

 


foto: Zoban

 

Tak asi takový byl Sportlife Boulder Contest. Kdo chtěl přišel a zalezl, kdo chtěl přišel a vytvářel super atmosféru. No a tom, že je bouldering stále populárnější svědčí i to, že když jsme u bouldrů v neděli nachystali sadu lezeček La Sportiva a Triop vyzkoušeli si bouldry i běžně nelezoucí návštěvníci Sportlifu a možná někteří z nich udělali své první lezecké kroky.

 


foto: Zoban

 

Snad úplným závěrem patří poděkovat partnerům, bez nichž by se tento závod nepodařilo realizovat. Zejména BVV a veletrhu Sportlife jakožto generálnímu partnerovi, V-Tour Alpský klub a ClimbOn, kteří jsou distributory členství OeAV sekcí Edelweiss a Austria a pak dalším, kteří věnovali pěkné ceny. HUDY sport, BLACK DIAMOND, Saltic, Triop, Montana a TENDON.


foto: Zoban

 

 


foto: Zoban

 


foto: Zoban

 

 


foto: Zoban

 

Výsledky : zde (kvalifikace v PDF)
Další fotografie: zde
Radek