BLACK DIAMOND Drytoolcup se blíží

Autor: Radek Lienerth <(at)>, Zdroj: Radek Lienerth, Vydáno dne: 01. 12. 2013

Drytoolcup BrnoBruste zbraně, shybujte o život

Již po čtvrté bude letos přestavěna venkovní betonová stěna u brněnské Olympie na drytooling. Letos máme připraveno opět několik novinek, takže 7.12.2013 by jste si rozhodně měli ve vašich diářích zaškrtnout a vzhledem k afterparty doporučuji zaškrtnout i neděli. Aktualizace.

Co nového na stěně?
Podařilo se nám navýšit plochu okapových struktur oproti loňskému ročníku o více jak 50%, navíc jsou některé struktury obdobné jako na závodech IWC, takže se dá zase o něco lépe trénovat. Klasicky bude pro kvalifikaci připraveno 5 cest pro muže a 4 cesty pro ženy. Obtížnost mužských cest bude od M5 do M9 a délka nejdelší kvalifikační cesty je přibližně 30 m. Na časový limit 7 minut, tedy bude potřeba víc lézt než vyklepávat. Ženy budou mít kvalifikaci snazší a to v rozmezí M4 až M7 a nejdelší cesta bude mít přibližně 18 lezeckých metrů. Finálové cesty se polezou ve stejné části stěny jako v předchozích ročnících, ale zejména chlapská linie má hned v úvodu novou 4 m vysokou strukturu, no a myslím, že do středy kdy se bude na finálovkách finišovat mne určitě ještě nějaká zlotřilost napadne.
Na rychlost jsou opět připravené dvě paralelní cesty a podle aktuálních zpráv jsou obě svazové časomíry plně funkční. Partnerem závodu v rychlosti je pivovar Černá Hora, takže na rozjezd „apres tool party“ hodnotnou cenu jako když najdete.

Co nového v závodním poli?
V tuto chvíli jsou již přihlášení favorité minulých ročníků Alexandar Mataruga, Lucie Hrozová, Juraj Švingál, Martina Kratochvílová, Janez Svolšak, Anto Suchý a řada dalších. Celkem v tuto chvíli startovní pole zahrnuje závodníky z České republiky, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Polska a Rakouska.
Nově bychom letos rádi vyhlásili i kategorii juniorů do 18 let, ale bohužel se nám zatím mladší ročníky lezců do této disciplíny nějak nehrnou. Nezkusíte s tím něco udělat?

Co nového v zázemí závodu?
Díky spolupráci s partnery NATELO, pivovar Černá Hora a SUN INVENT bude v prostoru závodu rozmístěno několik stanů, které budou poskytovat zázemí pro závodníky i jejich doprovod. Přímo u stěny bude letos denní bar, kde bude k dispozici nealko pití, káva, čaj a svařák, takže nebude potřeba pro vše běhat dozadu do velkého stanu. U výkladu cest je pro závodníky samozřejmostí čaj, káva a děvčata od nás už vymýšlejí nějaké domácí sladkosti k lehké snídani.
Točené pivo a jídlo budou opět v amfiteátru, kde bude stan v průběhu dne vytápěný a bude dostatek místa k sezení. Takže si budete moci v klidu dát guláš, kuřecí steak, i další pochutiny na zakousnutí.
Každý ze závodníků má zahrnuto ve startovném lehké občerstvení, pozornost od našich partnerů, 2 x jídlo, 1 x točené pivo a 2 x svařák. Čaj v průběhu dne kdykoli k dispozici
Prostor pro diváku bude pro finále také částečně krytý stany a v tomto prostoru budou rozmístěny zahradní topidla, aby jste nám v průběhu finále nezmrzli. A pokud zmrznete, tak doufám, že na afterparty velmi rychle roztajete.

 

Plakát
Plakát

 

Takže co, jak, kdy a kde

Místo konání: venkovní lezecká stěna Olympie, Brno

Termín: sobota 7.12.2013 od 8:00

Přihlašování: zde, snížené startovné pro přihlášky do 25.11.2013

Na co se můžete těšit?

Pro muže bude jako obvykle připraveno pět kvalifikačních cest a to tak aby si zalezli jak ti kdo s drytoolingem začínají tak pokročilí dobře potrénovali na IWC. Večerní finále bude opět dlouhé a rozhodně si potrénujte skoky ☺

Pro ženy budou kvalifikační cesty tři nebo čtyři, rozhodneme se podle došlých přihlášek a večerní finále na hlavním sektoru.

Na rozehřátí publika před finále bude paralelní závod v rychlosti a aby jste nám nezmrzli budeme se snažit rozmístit v prostoru díváků ohřívače z MEVY.

Lezci se mohou těšit na nové ploché struktury s jakými se mohou setkat na IWC, chyty jsme letos bohužel žádné nové nepořizovali.

Pro afterparty máme letos dojednaný stan od SUN INVENT, kteří také budou zajišťovat občerstvení. V průběhu dne bude bar otevřen přímo u stěny, v průběhu finále se přesune do stanu v amfiteátru, kde bude po předání cen zahájena afterparty.

Bezprostředně po předání cen vítězům bude letos tombola o zbývající ceny také pro diváky a zcela na závěr bude vylosována správná odpověď na soutěžní otázku „Kdo je letos na plakátu?“ Soutěž zde.

Další informace na www.drytoolcup.eu, pokud budete mít zájem přijet potrénovat volejte prosím na 603810600, první tréninkové cesty už na stěně jsou, další přibudou v průběhu příštího týdne.

Za celý organizační tým se na vás těší

Radek

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno

 

 

Drytoolcup Brno
Drytoolcup Brno