MČR v Kladně: Rychle a zběsile

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 04. 12. 2013

Vítězné ženy na bouldmatkách vítězůZas ta Hrozová....

Tento víkend se konaly závody s titulem Mistrovství republiky v lezení na rychlost a dovětkem Sambarspeed. Zazávodilo si tam hodně dětí a mládeže a též něco dospělých.

Oficiální report od Marťana si můžete přečíst tady, já se soustředím spíš na zajímavosti. To, že v dospělých vyhrál Honza Kříž není při neúčastli mistzra Evropy Libora Hrozy, který je v Kanadě, žádné překvapení. Jan Kříž je u nás již delší dobu druhý nejlepší. V kvalifikaci dosáhl času 7:95, což by na posledním Světovém poháru ve Wujiangu nestačilo na postup do finálové šestnáctky. Honza Kříž byl ovšem zase zdaleka nejlepší z přítomných, druhý Marek Dvořák měl v kvalifikaci a konec konců i ve finále dvojásobný čas. Je vidět, že kromě Kříže rychlost nikdo ze zúčastněných netrénuje.

Jinak by totiž nebyla možná ani kuriozita tohoto závodu, že plážový volejbalista, mistr republiky v tomhle sportu David Lenc, přítel Lucky Hrozové, který si to jen tak zkusil, dosáhl na 5. místo. Účast Lucky Hrozové, která u nás svého času v rychlosti sotva měla konkurenci, na ME v Paříži v roce 2008 byla čtvrtá, ale rychlost už delší dobu netrénuje kvůli specializaci na drytooling, ve kterém je na světové špičce, byla zapříčiněna "rodinnou" sázkou. Vsadila se totiž se svým přítelem, již zmíněným Davidem Lencem, že ho v rychlosti porazí. No a jak to dopadlo? Lucka se i přes to, že rychlost netrénuje, stala opět mistryní ĆR a protože vyhrála časem 15:14 a David Lenc měl nejlepší čas 17:00, sázku vyhrála. Kdyby Lucka startovala na Světovém poháru, na posledním závodě ve WuJiangu by se na rozdíl od Honzy Kříže dostala na 19. místě. Ovšem vítězný čas žen tam byl 8:96, takže je dobře, že Lucka dělá dtyrooling, kde je hvězda.

Nakonec bych se rád pochvalně zmínil o nové kladenské hale. Co vím, tak je to první hala u nás, kde lze pořádat rychlostní závod na dvou identických tratích. Jestli je tato trať tadky zcela standardní co do chytů a sklonu stěny se ukáže, až se Libor Hroza vrátí z Kanady a vyzkouší si ji. Pro rozvoj následovníků by bylo určitě fajn, mít v Čechách alespoň jednu opravdu regulérní rychlostní trať a mohl by se okolo ní soustředit kroužek lezeckých atletů aby nebyl Libor sám. I pro něj by bylo fajn, kdyby nemusel jezdit trénovat do jen do Bolzana, nebo Arca.  

Kompletní výsledky najdete zde: muži ženy chlapci dívky chlapci U14 dívky U14 

Poděkování: Marťanovi za fotky pana Vlčka, Liborovi staršímu za drby :-)

 

Marťan ukazuje: První standardní rychlostní stěna v Čechách, voila!
Marťan ukazuje: První standardní rychlostní stěna v Čechách, voila!, foto: Michal Vlcek

 


Jan Kříž (vlevo) vede
Jan Kříž (vlevo) vede, foto: Michal Vlcek

 


Lucka Hrozová (vpravo) kontra Veronika Scheuerová
Lucka Hrozová (vpravo) kontra Veronika Scheuerová, foto: Michal Vlcek

 


Dospělá mistryně ČR dekoruje tu malou
Dospělá mistryně ČR dekoruje tu malou, foto: Michal Vlcek

 


Vítězné ženy na bouldmatkách vítězů
Vítězné ženy na bouldmatkách vítězů, Lucka má radost z malé výhry stejně jako z velké, foto: Michal Vlcek

 

 

Muži vítězové a finalisté
Muži vítězové a finalisté, foto: Michal Vlcek

 


Ve skupině vítězů dominuje mašlí od medaile svázaný šťastný pár: Lucka a David
Ve skupině vítězů dominuje mašlí od medaile svázaný šťastný pár: Lucka a David, Honza Kříž v modrém triku uprostřed foto: Michal Vlcek