KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014

Autor: Jan Pala <palic(zavináč)ho-vsetin.com/>, Zdroj: Jan Pala, Vydáno dne: 20. 01. 2014

Pozvánka na kurz

Historicky první dámské skialpové setkání pod záštitou Kejda Ski Teamu. Kemp pod vedením předního českého skialpinisty Jirky Švihálka. Během kurzu se naučíme řadu užitečných věcí o skialpinismu a bezpečném pohybu v zimních horách, a podnikneme několik různě náročných túr v závislosti na aktuálních podmínkách.

 
 
KST Female Ski Camp 2014
KST Female Ski Camp 2014 (CLICK TO ENLARGE)
Termín: 12. – 16. 2. 2014
Lokalita: podle aktuálních podmínek (neledovcové terény Rakouska nebo Slovensko), bude oznámena nejpozději v poledne 11.2. všem účastnicím pomocí emailu
Cena: 500 Kč (cena zahrnuje pouze náklady na organizaci akce, cena nezahrnuje pojištění, dopravu, ubytování a jídlo)
Doprava: individuální, možnost domluvy na rozumném zaplnění aut
Ubytování: v případě Rakouska pravděpodobně winterraum (zimní místnost v horské chatě mimo provoz – nutný vlastní spacák), v případě Slovenska horská chata v provozu
Strava: individuální, v případě winterraumu nutnost vlastních zásob
Program:
Středa 12. 2.
V odpoledních nebo večerních hodinách odjezd do zvolené oblasti, po příjezdu kontrola lavinového vybavení, společný výšlap na chatu, ubytování.
tvrtek 13. 2.
Vysvětlení práce s lavinovým vyhledávačem a probrání optimálních způsobů dohledání a vykopání.
Různé způsoby výstupů na lyžích nebo pěšky s praktickým procvičením.
Upevňování lyží a dalšího materiálu na batoh.
Základy sjezdařské techniky ve volném terénu.
Večerní přednášky – základní vybavení a lavinová problematika.
Pátek 14. 2.
Klasická skialpová túra s důkladným procvičením všeho, co bylo probráno dříve.
Večerní přednášky – způsob výběru a vedení túry, orientace v terénu.
Sobota 15. 2.
Klasická skialpová túra s důkladným procvičením všeho, co bylo probráno dříve. Ve vedení túry se budou střídat účastnice kurzu.
Večerní přednášky – Kejda Ski Team v Evropě a Jižní Americe v roce 2013
Neděle 16. 2.
Klasická skialpová túra s důkladným procvičením všeho, co bylo probráno dříve. Ve vedení túry se budou střídat účastnice kurzu.
Odpoledne zhodnocení kurzu a kolem 16 h odjezd zpátky do České republiky
Pozor: Této akce se každý účastní na vlastní nebezpečí. Předpokladem účasti je dobrý zdravotní stav, pojištění (nejlépe Alpenverein) a zkušenosti s lyžařským pohybem ve volném terénu.
Vybavení: kompletní skialpinistická výbava (lyže se skialp vázáním, pásy, haršajzny, lyžáky, hůlky, mačky, cepín), kompletní lavinová výbava (pípák, sonda, lopata) – lze zapůjčit na horokurzy.cz
Přihlášky: Přihlásit se je možné na emailu jiri.svihalek@mountainski.cz do 19.1. 2014 (pak jede do Maroka) a na emailu jan.pala@mountainski.cz od 20.1. do 9.2. 2014. s tím, že pošlete své jméno, příjmení, telefon a dosavadní zkušenosti se skialpinismem či jízdou ve volném terénu. Uzávěrka přihlášek je neděle 9. 2. 2014. Kurz je určen pro max. 10 účastnic v případě jednoho instruktora. Pokud by byl zájem výrazně větší, je možná účast až 16 skialpinistek na dva instruktory.