Podcenění ferraty Seewand

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 18. 05. 2014

Češi v nesnázích

Rakouský rozhlas ORF přinesl zprávu o českých ferratistech, kteří podcenili počasí i podmínky a za deště nastoupili do ferraty Seewand.

Jak píše rakouský sever, přes metr nového sněhu nastoupili tři ferratisté do zajištěné cesty Seewand u Halstattu. V pátek celý den pršelo, sněžná čára se posunulavýrazně dolů. Přesto nastoupili Češi, dva muži a jedna žena, do obtížné ferraty. O půlky stěny začalo směžit, chyty a stupy namrzat. Lezci se nemohli dostat dál a zavolali horskou službu. Vrtulník vysadil záchranáře ve stěně. Skupina musela vystoupit ještě 150 metrů, aby se dostala ke 40letému muži a 42leté ženě. Slanili s nimi pod hranici mlhy, kde je převzal vrtulník.

Třetí lezec se mezitím snažil doůézt na vrchol vlastními silami, ale kvůli sněhu a ledu se nemohl dostat dál. Skupina zachránců vyjela lanovkou na Krippenstein a pokračovala na lyžích k ferratě pro třetího ferratistu. Do chaty se dostali zachránci s postiženým až ve dvě v noci. Muž byl velmi podchlazený a nemohl se hýbat. V neděli byl dopraven do údolí. Zdroj: ORF, Zpráva horské služby s fotogalerií zde

 

Podívejte se na ferratu Seewand, a představte si tam mokro, výše sníh a led. Chuťovka: