SP v boulderingu Toronto

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Redakce podle IFSC, Vydáno dne: 02. 06. 2014

Světový pohár v zámoří

Další kolo Světového poháru v boulderingu proběhlo v kanadském Torontu. Vítězi se stali Francout Glairon-Mondet a Japonka Akijo Noguči.

Ve dnech 30. 5 až 1.6. se IFSC Boulder World Cup přenesl přes Atlantik do Hamiltonu, městečka poblíž Toronta. Druhá polovina série začala překvapivým vítězstvím Franccouze Guillaume Glairon Mondeta a dlouho očekávaným zlatem pro Japonku Akijo Noguči. Závodníci byli osvěžení dvoutýdenní přestávkou a nejlepší světoví boulderisté zamíchali rankingem.


Akijo Noguči
Akijo Noguči, foto: IFSC.tv

Nové tváře na stupních

I když se loňští vítězové Rakušané Anna Stöhr a Kilian Fischhuber se nedostali do finále, bylo se na co dívat. Mužské finále vyhrál Guillaume Glairon Mondet se třemi topy před Němcem Janem Hojerem, kterého předčil o jeden pokus. Ttrojici na stupních vítězů doplnil Kanaďan Sean McColl se dvěma topy. Nováčkem ve finále byl Korejec Jongwon Chon, který skončil pátý.

V ženském finále to bylo napínavé, když pět žen dalo všechny první tři bouldery a musel rozhodnout čtvrtý. Ten splnil svou rozřazovací úlohu, když ho daly jen tři nejlepší ženy,. Zlato brala Akijo Noguči se čtyřmi topy ve finále i semifinále. Stříbro získala Britka Shauna Coxsey a poprvé se letos dostala k medaili Američanka Alex Puccio. Nejmladšími ve finále byly Japonka Miho Nonaka (16) a Julija Kruder (17) ze Slovinska.