SP v boulderingu Vail, USA

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce , Vydáno dne: 08. 06. 2014

Zlato pro Noguči a Šarafutdinova

. V pátek a sobotu 6. až 7. června se světový pohár v boulderingu zastavil na své jediné zastávce v USA ve Vailu v Coloradu. Ve Vailu je třetí největší lyžařská hora Severní Ameriky a stal se Mekkou nadšenců do horských sportů. Závod Světového poháru v boulderingu byl spojen s Vail Mountain Games, které ukazují to nejlepší, co může sport nabídnout.

Vail IFSC Boulder World Cup 2014 přitáhl mnoho amerických lezců, kteří ve Světovém poháru nezávodí pravidelně a to mu dodalo na napínavosti a zvýšilo konkurenci.

Nové tváře ve finále, ale známí vítězové

S početným závodním polem amerických lezců, kteří prošli do semifinále, byla velká konkurence a dostat se do finále bylo těžší. V mužské části zopakoval loňské vítězství Rus Dmitrij Šarafutdinov, který topoval všechny čtyři bouldery. Vítěz minulého závodu, Francouz Guillaume Glairon Mondet, získal druhé místo se třemi topy, následovaný Kanaďanem Seanem Mc Collem, také se třemi topy.

V ženské soutěži se jako jediná zástupkyně USA dostala do finále 16letá Megan Mascarenas, která skončila čtvrtá. Vítězství si s převahou vydobyla Japonka Akijo Noguči, která rychle topovala všechny bouldery a u kázala sílu i techniku. Stříbro vybojovala Francouzka Fanny Gibert a získala tak první letošní medaili v ženách v letošní sezóně. Bronz získala Rakušanka Anna Stöhr také se třemi topy jako Gilbertová, ale se dvěmapokusy navíc.

Díky zlatu tohoto týdně se Akijo Noguči ujala vedení ve Světovém poháru IFSC v boulderingu. Příští zastávka závodního kolotoče bude v Číně v Haiyangu společně s rychlostí a obtížností.

Podívejte se na záznam finále mužů a žen ve Vailu.