Sbírka na Milhause

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 23. 09. 2014

Podpořte pozůstalé

Někteří si možná vzpomenou, že koncem srpna proběhla médii zpráva o tragickém pádu českého horolezce v Chorvatsku. Následkem nedovázáni uzlu spadl při spouštění ze sportovní cesty soutěsce Paklenica z výšky 12 m a utrpěl smrtelný úraz.

 

 

Velika Paklenica z Aniča Kuk
Velika Paklenica z Aniča Kuk, foto: Petr Jandík

 

Jednalo se o zkušeného horolezce a instruktora Miloslava Hejného, který mněl za sebou prvovýstupy v Labkých pískovcích, lezl v zimních Tatrách, na Kavkaze i na Pamíru, účastnil se prvovýstupu na Pamírský štít Korumdy. Založil dětský horolezecký oddíl Chabařovicích. Ačkoliv učil lézt ostatní, stal se obětí vlastní nepozornosti, když si nedovázal uzel na laně. Nedovázaný uzel mu při spouštění povolil.

Jeho žena Jana zůstala na všechno sama s dvěma malými dětmi. S Mílou měli nádherný vztah, který se často nevidí. Teď se musí poprat nejen se svým vlastním smutkem, ale i se steskem dětí. Musí plnit i Mílovu roli, kterou v rodině měl, píše ve vyhlášení sbírky horolezecký oddíl HOSPUL. 

Na sbírku byl založen transparentní účet u fio banky kde se každý může podívat na jeho stav a kdo a jakým způsobem přispěl. Pokud chcete přispět, pošlete dar na transparentní účet do 23. prosince a můžete přispět anonymně, pokud nechcete být ve výpisu vidět. Přesný návod najdete zde, článek o Miloslavu Hejném je tady.

Provoz na sportovkách v Paklenici byl značný už před mnoha lety 
Provoz na sportovkách v Paklenici byl značný už před mnoha lety, foto: Petr Jandík