Ferrata v Ádru?

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce podle dokumentace V. Marxe, Vydáno dne: 02. 12. 2014

kontroverzní projekt

Tak se nám ferraty chtějí množit. Po Děčíně a Vodní bráně a Kočičákách měl další projekt zasáhnout přímo do jádra tradičního pískovcového lezení, do Adršpachu. Aktuálně: Petice proti ferratě v Adršpachu.

- Zprávy o zamítnutí projektu se nepotvrdily, o projektu se dosud nejednalo. Webové stránky obce Adšpach tento bod na jednání zastuputelstva neuvádějí.

- Probíhá podepisování petičních archů petice proti výstavbě ferraty. Archy jsou k dipozici mimo jiné na stěně ne Smíchově. Chcete-li podepsat petici proti stavbě této ferraty, můžete se zeptat na baru.

- Zpracovatel projektu ferraty nás pořádal o stažení fotografií a citací z projektu s tím, že zveřejnění porušuje jeho autorská práva. V dopisu je též tvrzeno, že Lesy České republiky od další realizace projektu upustily.

Žádosti o odstranění citovaných textových či obrazových částí projektu nelze nevyhovět, proto jsou ze článku odstraněny. Tvrzení, že lesy ČR od projektu již před jeho schvalováním upustily, však nelze brát zcela vážně. Je zde negativní precedens s nesmyslnou ferratou na Kočičí kameny v Jizerských horách, kterou též plánovaly Lesy České Republiky. Po veřejné kritice sice od projektu upustily, ale za tři roky byl tento projekt v tichosti realizován jiným subjektem. 

 


Z hlediska potenciální komerční úspěšnosti má tento projekt hned před vchodem do Adršpašských skal pěkně našlápnuto. Parkoviště hned vedle, hospoda taky, rozhled z vršku sice není jako z Milenců nebo Starosty, ale taky není k zahození. Půjčovna ferratových setů, instruktoři, vůdcové a už to pojede. Atrakce pro davy jak má být. Je to dobře? Je to špatně? Co vy na to?