El Cap: Tommy Caldwell, Mayan Smith-Gobat a studená pizza

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 20. 01. 2015

Drobnosti z Údolí

Sešlo se pár zajímavých věcí týkajících se El Capitana. Sender Films pustily video z Tommyho přelezení 15 délky Dawn Wall, Adidas zase pěkně udělané video z ženského rychlostního rekordu a jedna nevuěřitelná story navíc....

Sender Fils zveřejnily záznam přelezu 15. délky Dawn Wall. Nejsilnější lezoucí invalida na světě dává bez pádu ve stylu PP hladký traverz s minichyty a ministupy, obtížnost francouzských 9a. Dá se povšimnout, že má maglajzem načárkované stupy, takže jestli to někdo někdy dá na OS, bude to darda. Tomu načárkování stupů se ani nedivím, na té kropenaté žule jsou mikrostupy opravdu špatně vidět.

 

Ženský rychlostní rekord na Nose na El Capa má nyní hodnotu 4 hodiny 43 minut. V pěkně udělaném videu je příprava a dva pokusy lezkyň Mayan Smith-Gomatové a Libby Sauterové. Podívejte se sami:

 

Studená pizza

K přelomovému prvnímu volnému přelezení Dawn Wall (jako hákovačka pod názvem Mescalito) se váže pozoruhodná historka s pizzou. Adventure Journal přinesl zprávu, že 6 minut poté, co Tommy a Kevin vylezli Dawn Wall, dokončil tutéž cestu poslíček firmy Domino s pizzou. Omlouval se, že je studená, protože ho zdržela 15. délka (viz video výše). Tommy mu chtěl dát spropitné a hledal nějaké drobné, ale měl s sebou jen vyprášený maglajzový pytlík a tubu napůl vypotřebovaného sekundového lepidla. Poslíček řekl, žo to je dobrý, a že jen dělá svou práci. Poté skočil zpět do stěny a přistál s padákem poblíž firemního auta, aby mohl pokřačovat v rozvážce.

Ze zdrojů blízkých konkureční firmě Pizza Hut, které si nepřály být jmenovány, se jedná o studenta z Evropy, který si momentálně v Americe načerno vydělává roznášením pizzy. Údajně má ve své domovině obrovské dluhy na vstupném na lezeckých stěnách a musel před věřiteli uprchnout do USA. Adventure Journal uvedl pouze jeho křestní jméno Adam.