Úspěch na Mello Blocco

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík podle blogu Martina Stráníka, Vydáno dne: 05. 05. 2015

Stráník i Ondra

V severní Itálii proběhla největší boulderistická akce v přírodě, tradiční Mello Blocco za účasti kolem 2500 lidí. V závodě v přelézání označených boulderů si dělené první místo odnesl kromě Adama Ondry taky Martin Stráník.

Na pozvání Adama Ondry se letošního Mello Blocco zúčastnil také Martin Stráník. Do Mella dorazil s partnerkou až v pátek, od čtvrtka již běžela soutěž v přelézání deseti žolíkových boulderů. Adam s Martinem i přes déšť vyrazili a mohli zkoušet boulder Essenza 7C+, který nebyl proteklý, ale zastavily je mokré chyty na vrcholu a tím páteční lezení skončilo. V sobotu se vydali k boulderu Samba do Brasil 8A, který dal Adam Ondra na Flash a Martinovy dva pokusy úspěšné nebyly.

Dále kluci zkoušeli nejtěžší boulder Mare Nostrum 8B/C, ale Martin ulomil klíčový chyt a boulder výrazně ztěžkl. Poté se vrátili na Essenzu. Počkali hodinku až boulder vyschl a pak ho dali oba dva. Nejhezčí z žolíkových boulderů byl Metodo perespresso 8A. Adam ho dal na flash, Martin na druhý pokus.

 

 

Odpoledne v oblasti Sasso Remenno dává Martin i Adam Toro 7B+, Rebus 7C a Mellosauro 7C+  na flash a The crystal ship 7C+/8A do 10 pokusů. V oblasti Bagni ještě oba flashli Barba Biance 7B a padesátikrokový mokrý traverz Viaggio Superipergalattico 7C.

Neděle byla opět ve znamení Samba do Brasil, kterou přelézá Martin a Adam přidává několik nových projektů. Martin už neměl sílu na Toy Boye 8A, ale přelezl Il Bruto 7C+. Celkově se podařilo přelézt 9 žolíků čtyřem lidem. Adam Ondra, Martin Stráník a Anthony Gullsten dali pět z nich na flash a rozdělili si první místo. V ženách zazářila 16letá Slovinka Janje Garbert ze sedmi žolíky.

Podrobně o tom píše Martin na svém blogu.