To tu ještě nebylo zopakoval Felix Neumärker

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 22. 05. 2015

Dvě 9a pro Felixe

Německý lezec Felix Neumärker zopakoval cestu Adama Ondry a Ondry Beneše "To tu ještě nebylo" a přidal k tomu ještě jurskou klasiku "Action directe".

 

To tu ještě nebylo na Malého ďábla přelezl Neumärker 14. května a o dva dny později zopakoval jako osmnáctý v historii slavnou Güllichovu cestu Action directe Frankenjuře.

To tu ještě nebylo

Tento směr původně udělal Jörg Andreas, ale osadil kruhy shora, sem tam něco zalepil, neco sekl ale stejně nevylezl, takže cesta nebyla uznána. Poté se do ní pustil Ondra Beneš, navrtal odspodu první tři borháky, ale dál to nešlo a nešlo. Pozval Adama Ondru. Ten to pěkně opadal, navrtal zbytek a na AF tomu dal XIa. Hezké video k tomu udělal Ježour:


To tu ještě nebylo XIa AF Adam Ondra - Dolní Žleb by jardcs

Pak to dal Adam v březnu 2012 na RP - a ohodnotil francouzským 9a, saskáým XIIb, tím vznikla u nás nejtěžší cesta na písku.

Adam Ondra climb, To tu ještě nebylo XIIb, Labské údolí. from Jirous AIX on Vimeo.

První opakování udělal Alex Megos když to zkoušel s Neumärkerem. Nyní, když to přišel Neumärker dodělat, byl jeho partnerem jeden z autorů cesty Ondra Beneš.

Dva dny na to zopakoval Neumärker ve Frankenjuře Action Direct - 18. výstup. Adam Ondra vylezl Action direct jako desátý v roce 2008.