SP v boulderingu Toronto. Adam bronzový

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 31. 05. 2015

Pohroma favoritů

Na Sp v boulderingu v Torontu se Adam Ondra dostal na třetím místě do finále a v něm získal bronzovou medaili. Podívejte se na záznam.

První závod letošní série vyhráli Alban Levier z Francie a tradiční stálice disciplíny Anna Stöhr z Rakouska. Stříbro si odnášejí Američan Nathaniel Coleman a Japonka Akijo Noguči, bronz ptří Adamu Ondrovi a Němce Julianě Wurm.

Holkám udělali stavěči pěkný podraz. Top jednoho boulderu vpravo nahoře byl na hranici povoleného prostoru a spousta dívek si nevšimla a přešlápla, takže skoro všechny musely topový pokus opakovat a dávat větší pozor kam šlapou. Mužskě semifinále pohřbilo naděje mnoha tradičních finalistů. Pod čárou zůstali Sean McColl, Stefan Scarperi,Jakob Schubert i Gillaume Glairon-Mondet. Finálové bouldery pokoušelo sedm finalistů, z nichž většina nepatří mezi obvyklé účastníky finále, jejich výkony všan nebyly i nic menší. Bouldery byly pěně vypečené. Na jedničce dal Adam top až na druhý pokus a zařadil se na druhé místo. Dvojku smrkl na flash a posuul se do vedení. Položené hrátky s rovnováhou na trojce měl už už na lopatě, ale asi se dost nekoncentroval a při plížení  bez chytů šlápl vedle. Po třetím kole byl na třetím místě. Šance na zlato by byla, kdyby dal čtyřku, která se lezla zčásti nohama napřed, na málo pokusů. Vypadalo to nadějně, zóna na flash, ale skok do topu se nevydařil na první a ni na druhý pokus, na víc už neyla síla. Protože ale z těch, co měli dva topy na čtyřce nikdo neuspěl, zůstalo Adamovi třetí místo. Závodu se účastnil také Martin Stráník, ale kvalifikační bouldery u moc nesedly a skončil na 27. místě.

Podívejte se na záznam.