Na co jít na hruboskalském fesťáku?

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 18. 06. 2015


zajímavé filmy

Již zítra vypukne hruboskalský "fesťák" a to je správná chvíle na probírku seznamui filmů, které tam lze vidět.

 

Arnaud Petit v cestě Black Bean je 8b nářez ve 215 metrů vysoké stěně a výhradně s vlasním jištěním, což se odehraje v Ceuse ve Francii. První v abecedě a první pecka, která bude stát za shlédnutí. Vladimir Celier jako autor je známý z nádherných a invenčeně udělaných filmů Rocking Cuba, nebo Petzl Rock trip China, takže je na co se těšit.

Bílá lajna od Tomáše Galáska je freeridová záležitost plná jiždy prašanem. Mne to moc nebere,ale vás třeba jo.

Chris Sharma zpět v Ceuse od Gillaume Brousta, uvidíme Chrise i jeho krásnou partnerku Dailu při tvorbě cestay Face de Rat. Producent Petzl, tak to bude jistě dokonalé

Co se stalo na oštrově PAM? Eliza Kubarska a David Kaszlikowski vylezou ve fjodcech jižního Grónska 1500 m vysokou stěnu, jedou tam na kajaku přes moře a to vše jen kvůli polibku. Červená knihovna v bigwallu? Zajímavé, nechme se překvapit. Eliza Kubarska studovala sochařinu a Wajdův institut, tak by to měla umět.

Fryst je slacklajnová paráda na Islandu v podání dost mediálně propírané expedice. Viděl jsem ukázky, je to parádní podívaná.

Gerome Pouvreau v cestě Ganesh je další ze série lezeckých filnů z produkce Petzla, zpracováno ve tvůrčí dílně Barakaflims, určitě to bude skvělé.

Hladači tieňa je jeskyňářský film Pavla Barabáše. Barabáš je osvědčená dokumentární kvalita, určitě to bude stát za to.

Holtana - Big Wall a Basejump v Antarktidě. dobrodrůžo se všemi myslitelnými druhy horských sportů v osvědřčené produkty Petzla. Tak to chci taky vidět.

Obrigado Amigos - dokument známého studia Morchella producction (alias Ondry Smrže) o expedici českých lezců v čele s Ondrou Benešem do Brazílie.

Trailer: "Kaktus, kaktus, humus, borhák, kaktus, kaktus, humus....

Obrigado Amigos - trailer from Ondřej Smrž on Vimeo.

 

Petzl Rock tgrip Východní Evropou - Rumunsko, Bulharsko, Makedonie, Řecko. Lezecký tým hvězd Petzlu leze v nezrůznějších místech a vždycky to stojí za to vidět.

Potvrzení nesmrtelnosti - hluboký příběh o neschopnosti smířit se se stářím a o touze po nesmrtelnosti. To by mne mělo zajímat, uvídíme jaké to bude.

Skotský icetrip - Švýcarský rychlofenomén Ueli Steck leze nejtěžší cestu na Ben Nevis, svůj prvovýstup Tajemství.

Stopy na hrebeni - Barabášův dokument o přelezu hřebene Západních, vysokých a Belianských tater v zimě bez přerušení

Ti z Labského údolí - film Jeníka Pletichy a Petra kubíka o prvovýstupcích v Labáku . na to se těším.

Tro Grácie - dokumet o devítkovém prvovýstupu SLováků na Dachstein

Vášeň pro nové cesty - Nejen biografie známého Michela Pioly. Patagonie, Grónsko, Pákistán, Alpy i Tureco. To vše se objeví.

Vodopád přání - přelez málokdy zamrzaícího vodopádu OPule Falls poblíž Grenoblu

Vždy nad námi - přelez mixové linie Nutcracker v Motntaně v USA 

Vzpomínka na Wadi Rum doporučuje cesty v tomto pískovcovém koutě Jordánska

No je toho hodně a to jsem nepsal všechno a různé kraťasy. Lezecké filmy převažují, jak se u horolezeckého filmového festivalu sluší. A to ještě je nasoutě+žní projekce, kde se můžeme těšit na Kratochvílův Sen, na Jump Allena Frame Hilla i za přítomnosti autora a spousty přednášek. To se snad ani nedá všecno stihnout. Tak šupajdy na Hrubici. Počasí má údajně kinu přát.

Kompletní program festivalu a bližší popisy filmů najdete ne stránkách fvestivalu, zde.