SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 26. 10. 2015

IFSC Wujiang 2015Obtížnost a rychlost

V čínském Wujiangu se konal závod Světového poháru v rychlosti a obtížnosti. Pro Libora Hrozu je stříbrná medaile zároveň upevněním jeho druhé pozice v celkovém pořadí. Adam Ondra se vítězstvím posunul na 2. místo v celkovém žebříčku a má na korekci výsledků ještě kromě tohoto závodu ještě poslední závod v Kranji. Sestavu doplňuje mladý Martin Jech. Aktualizace: Video z finále

 

Finále a semifinále v obtížnosti:

V semifinále se Adam dostal na 4. místo a Martin Jech, který startoval na vlastní náklady, skončil na 25. místě, kfdyž ho od posledního místa zachránil Stefano Ghisolfi, který spadl na třetím chytu. Pro Adama bylo dobrou zprávou, že se do finále nedostal Romain Desgranges, který byl ve žebříčku těsně před ním.

Finále bylo těžké a technické, a to maximálně vyhovovalo Adamu Ondrovi. Vyhrál rozdílem čtyř chytů přes Domenem Škoficem, třetí skončil Sean McColl. V celkovém pořadí Světového poháru se tím Adam Ondra dostal na druhé místo, první Gautier Supper má náskok pouhých deseti bodů, takže Adamovo celkové vítězství rozhodně není nedosažitelné. Podívejte se na záznam:

Finále rychlosti:

Libor Hroza jako již dá se říct tradičně vyhrál kvalifikacei nejlepším časem a propracoval se do finále. Ve čtvrtfinále se zbavil největšího soupeře v celkovém pořadí Boldyreva, který byl v celkovém pořadí o kousek na řetím místě, když Boldyrev vypadl dvakrát ulitým startem. Do finále se Libor dostal s Iráncem Reza Alipourshenou, kde získal stříbro v závodě a tím i v celkovém pořadí. 

Poř. Jméno Stát body
1 ZHONG Qixin CHN 405.00
2 HROZA Libor CZE 322.00
3 BOLDYREV Danyil UKR 295.00
4 DZIENSKI Marcin POL 277.00
5 MAWEM Bassa FRA 254.00
6 SHILOV Aleksandr RUS 216.00
7 ALIPOURSHENAZANDIFAR Reza IRI 208.00
8 KOKORIN Stanislav RUS 169.00
8 NAMBOT Quentin FRA 169.00
10 MAIMURATOV Amir KAZ 128.00

 

Obtížnost:

Po dnešní ranní kvalifikaci obtížnosti je Adam Ondra se dvěma topy na prvním místě spolu s dalšími pěti dvojtopáři. (Desgranges, Supper, Ghisolfi, McColl, Puigblanque). Martin Jech skončil s výkony 24 a 23+ na více než čtyricetikrokové cestě na 25. místě z 29 startujících. Pokud ale bude v semifinále startovat jako obvykle 26 závodníků, ještě se tam vejde a při troše dobré vůle se to dá vykládat jako úspěch.

Adam Ondra je v celkovém pořadí průběžně čtvrtý se ztrátou 17 bodů na třetího Franzouce Gesgrangese, ale honí ho Domen Škofic se ztrátou pouhých 8 bodů.

V rychlosti má pěkně našlápnuto Libor Hroza. Kvalifikaci vyhrál časem 5.71 s a bude záležet jak udrží nervy ve finále. Vedouzího Zhonga se třemi vítězstvími už překonat nemůže, ale na jeho druhé místo se tlačí také Danylo Boldyrev o pouhé dva body zpět.

Kvůli technickým problémům se tentokrát nepřenáší závody online, ale mají být k dispozici záznamy. Semifináler a finále obtížnosti se koná v neděli.