SP v boulderingu, Meiringen, Stráník stříbrný

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 16. 04. 2016

Martin StráníkStráník ve finále

Letošní Světový pohár se rozjel prvním závodem ve švýcarském Meiringenu. Z našich závodníků startují bratři Stráníkové, Olin Klapal, Roman Kučera, Dominika Dupalová, Petra Růžičková a Eliška Vlčková. Aktuálně: Martin Stráník má stříbro!

Skvostným výkonem ve finále se Martin Stráník, který do semifinále spotoupil s odřenýma ušima, vyšvihl na stříbrnou pozici 2t6, 2b6. O jeden bonus ho překonal jen Rus Alexej Rubcov (2t6, 3b10). Bronzouvou příčku vybojoval veterán Jorg Verhoeven (2t7, 4b10), který bojoval o tituly ještě s Tomášem Mrázkem a na podzim se chystá s Adamem Ondrou přeběhnout Dawn Wall na El Capitanu.

Ženskou soutěž vyhrála třemi topy Shauna Coxsey (GBR), dva topy a stříbro ulovila sympatiská Francouzka Melissa Le Nevé, kterou známe ze závodů Adidas v Praze před několika lety. Bronz má Američanka Megan Mascarenas (USA) a je také poslední z finalistek, která ulovila nějaký top. Zbytek finalistek se rozřadil bonusy.

POdívejte se na záznam finále:

V kvalifikaci žen dopadla nejlépe Dominika Dupalová, výsledkem 1t4, 3b12 dosáhla 41 místo. Petra Růžičková udělala o jeden bonus méně a s 1t4, 2b5 skončila 49. Eliška Vlčková topu nedosáhla, se dvěma bonusy na 5 pokusů má 59. místo z celkem řá závodnic. 

Z kvalifikace mužů postoupil Martin Stráník těsně do semifinále na 20. místě ve skupině (2t4,2b4), Štěpán na 26. místě (2t5,čb12). Olin Klapal 74. místo (1b1) a Roman Kučera 78. místo (1b4).

V semifinále se Martinu Stráníkovi dařilo lépe než v kvalifikaci. Výkonem 2t4 4b11 postoupil na 6. místě do finále, porazil například Němce Jana Hojera, nebo Kanaďana Mc Colla. Ve finále startují Landman Tyler (GBR), Alban Levier (FRA), Alexej Rubcov (RUS) Jakob Schubert (RAK) a veterán Jorg Verhoeven (NED).

Podívejte se na záznam semifinále: