SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 21. 05. 2016

Martin Stráník na jedničce19. - 21. 5.

Další kolo SP v bouderingu se koná nejblíž Česku, v Innsbrucké olympijské hale. Zastupuje nás 6 závodníků, z nichž největší ambice má Martin Stráník.

Finále: Podobně jako v semi si stavěči představovali, že jsou holky slabší a kluci silnějšínež ve skutečnosti. Z holek zůstala jediná Korejka Sa Sol bez topu, z kluků dal akorát Korejec Jongwon Chon tři topy, druhý Tomoa Narasaki dva třetí Sean McColl a čtvrtý Litevec Rolands Rugens po jednom.

 

 

Anna Stöhr právě kopla patou do sousedního boulderu
Anna Stöhr právě kopla patou do sousedního boulderu

 

 

Kuriózní situaci zažila dlouholetá legenda Anna Stöhr, která se při skoku do topu rozhoupala natolik, že kopla patou do sousedního boulderu. Rozhodčí chvíli přemýšleli a pak pokus neuznali. Anna ale mohla pokračovat od času posledního pokusu dál. I když si mohla trochu odpočinout, skok na začátku jí nešel a povedl se až napotřetí. Bylo vidět, jak v závěrečném skoku usilovně brzdí, aby do sousední stěny nekopla znovu a povedlo se.

 

Martin Stráník na jedničce
Martin Stráník na jedničce

 

Martin Stráník se tentokrát nepotkal se žádným boulderem natolik, aby získal alespoň bonus. Ke konci působil už poněkud odevzdaným dojmem a výsledkem pěkné šesté místo, uvážíme-li kolik borců zvučných jmen se do finále nedostalo. Pro Martina to bylo letos už druhé finále, Sean Mc Coll byl letos ve finále poprvé. Martinovi gratulace. 

 

Výsledky:

1 Jongwon Chon (KOR) 3t4 3b4   1 Shauna Coxsey (GBR) 4t8 4b8
2 Tomoa NArasaki (JPN) 2t9 4b13   2 Janja Garnbret (SLO)

4t10 4b9

3 Sean McColl (CAN) 1t3 2b4   3 Miho Nonbaka (JPN) 4t13 4b10


6


Martin Stráník


0t0 0b0
 
29

Petra Růžičková
 

83

Olin Klapal
   
53

Dominika Dupalová
 

95

Štěpán Stráník
   
59

Karina Bílková
 
       
67

Daniela Kotrbová
 
             
             
             

 

Semifinále: Všechny čtyři bouldery dali Sean Mc Coll, Jongwon Chon a prvních 7 žen. Martin Stráník nejprve dal jedničku na flash. Na dvojce upadával z posledního chytu vedle topu, bonus dal na první pokus. Troijka opět na flash, na čtyřce bonus na první pokus. Celkovým výsledkem 2t2 4b4 4. místo v semifinále a postup do finále. Všechny finalistky daly všechny bouldery a tím pádem rozhodoval počet pokusů. Nejlíp dopadla Akijo Noguči, na děleném šesté  místě skončily Anna Stöhr a Sahuna Coxsey, takže ve finále bude 7 žen.

Výsledky kvalifikace mužů: Martin Stráník 5. (4t6, 5b8), Olin Klapal 83. (1t1 4b9), Štěpán Stráník 95. (0t0 1b2). Vyhráli Jongwon Chon a Alexej Rubcov.

Kvalifikace žen: 29. Petra Růžičková (3t9, 4b10), 53. Dominika Dupalová (1t2 3b8), 59. Karina Bílková (1t2, 2b3), 67. Daniela Kotrbová (0t0,2b12). Starovalo 60 žen a 108 mužů. Bouldering je tvrdý chlebíček. Místo v semifinále nezbylo na Jana Hojera, Rustama Gelmanova, Jeremy Bondera a další borce známých jmen.

Martin Stráník, Štěpán Stráník, Olin Klapal, Petra Růžičková, Karina Bílková, Dominika Dupalová, Daniela Kotrbová. To jsou závodníci, kteří nás reprezentují na tomto závodě. Na ty z nich, kteří postoupí do semifinále, a bude to minimálně Martin Stráník, se podíváme v přímém přenosu v sobotu v jednu, nebo pak v záznamu.

Od osmi večer pak bude přímý přenos finále.