Konstein

Autor: Meshi <(at)>, Zdroj: Meshi, Vydáno dne: 01. 06. 2016

Jižní Frankenjura

Skalky u stejnojmenné vesnice nedaleko Ingolstadtu skýtají sportovky nejen pro softmovery.

Předpověď počasí nebyla zrovna vlídná a tak jsme za příslibu silných bouřek utekli z Alp na malou objevitelskou výpravu k vesničce Konstein. Tato skupina frankenjurských skalek je více než přívětivá. Hned zkraje nás uvítala zřícenina hradu Konstein a hned pod kopcem velmi velkorysý parkáč nabízející od toalet a tekoucí vody i možnost bezproblémového kempingu. GPS souřadnice parkáče: 48.82873 11.08328. První skalky jsou od něj vzdáleny jen přes ulici.

 

Parkáč, na konci s domečkem s vodou a záchody
Parkáč, na konci s domečkem s vodou a záchody, foto: Meshi

 

 

Oblast se skládá z 13 skalek o výšce 14-50m vzdálených jen několik minut chůze od sebe. Také škála obtížnosti je velmi přívětivá. Od čtyřek přes asi největší výběr šestek a sedmiček až po pěknou řádku osmičkového a devítkového lezení. Většinou pěkně odjištěně fixním jištěním a řetězy na topu. Orientace skal je převážně jihozápadní, ale najdou se i severně či východně otočené skalky.

 

Sektor Dohlenfels hned přes ulici
Sektor Dohlenfels hned přes ulici, foto: Meshi

 

 

 

Sektor Lucky Luck
Sektor Lucky Luck, foto: Meshi

 

 

 

Cesta Jolly Jumper 5
Cesta Jolly Jumper 5, foto: Meshi

 

 

Tato oblast je docela vzdálená od Čech, pokud ale budete ve stejné situaci jako my, tak ji rozhodně doporučujeme odzkoušet. Popis a topo oblastí můžete najít v průvodci Sütlicher Frankenjura nebo na těchto stránkách https://www.kletterdorf.de/index.php/rdb?seite=show_formation&formation=72 
Meshi
 

 

Mňamka na závěr
Mňamka na závěr, foto: Meshi

 

Pozn. red: Jak píše Lenka K, v Aicha je klasická venkovská hospůdka IV. cenové skupiny, kde lze za lidové ceny ochutnat bavorský chmelový mok i domácí koláč jak od babičky. Další příjemné posezení je ve vesnici Bergen směrem na Neuburg a.d. Donau/Ingolstadt, kde si při návštěvě románského klášterního kostela přijdou na své i kulturychtivi.