GRIVEL má Oscara

Autor: Vladimír Procházka ml. <(at)>, Zdroj: Vladimír "Chroust" Procházka II., Vydáno dne: 28. 06. 2016

Premio_Compasso_dOro_2016ocenění za design

Firma Grivel získala Oscara za design karabin TwinGate. Tím pomyslným Oscarem je ADI Compasso d´Oro, mezinárodně uznávaná cena za design. Jednou za tři roky je udělována vynikajícím výrobkům Made in Italy. Poprvé se tak stalo roku 1957 a za těch téměř 60 let ji získalo třistadvacet výrobků, mezi nimi například slavný Fiat 500, kávovar Alessi, televizor Brion Vega, telefon Grillo, psací stroj Lettera 22...

V letošní 24. edici ADI Compasso d´Oro 2016 bylo tímto Oscarem oceněno 13 výrobků, dalších 56 získalo čestná uznání. Grivel je vůbec první firmou vyrábějící horolezeckou výbavu a zároveň první z údolí Aosta, která ADI Compasso d´Oro získala. Prestižní cena dodává zlatý lesk 200. výročí Grivelu, které oslaví za 2 roky.

 

Oznameni_o_ziskani_Oscara
Oznameni_o_ziskani_Oscara

 

Jistým překvapením či paradoxem se může zdát, že Grivel dostal Oscara právě za karabiny, neboť historicky byl inovátorem a lídrem především mezi výrobci maček a cepínů - a dříve se karabinami zabýval spíše okrajově. Připomeňme, že roku 1932 způsobily revoluci v lezení ledu první mačky s předními hroty od Laurenta Grivela.

Cenu ADI Compasso d´Oro 2016 převzal Gioachino Gobbi, president firmy Grivel a designér karabin TwinGate. Upřímně gratulujeme!

 

 

Gioachino_Gobbi_prebira_cenu
Gioachino_Gobbi_prebira_cenu

 

 

 

Premio_Compasso_dOro_2016
Premio_Compasso_dOro_2016, foto: Lorenzo Belfrond

 

 

 

Na tomto místě jsme představili karabinu Grivel Mega K6G Twin Gate HMS před více než rokem – a móc se nám osvědčila! Vzhledem k stále se rozšiřujícímu sortimentu typů karabin Grivel TwinGate se chystáme brzy přinést další informace.

Pro HORYinfo
Vladimír „Chroust“ Procházka II.
Informace a fotografie Grivel