Panico jde do digitality

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce - tz, Vydáno dne: 21. 07. 2016

FrankenjuraDlouhodobá spolupráce s Vertical Life

Mladé jihotyroské nakladatelství Vertical-life podepsalo dlouhodobou dohodu s renomovaným německým horským nakladatelstvím Panico o digitalizaci průvodců Panico a jejich zpřístupnění v aplikaci vertical-life pro tablety a telefony.

 
Frankenjura 
Frankenjura

Prvním výsledkem této spolupráce je dlouho očekávané nové vydání lezecké bible Frankenjura od Sebastiana Schwertnera, kterou vydalo knižně Panico, ale vzápětí na to je k dispozici také digitálně v aplikaci Vertical-life, takže máte na výběr, zda si koupíte knihu včetně kódu na stažení dat do telefonu (jako obvykle v ceně), nebo jen digitální verzi.

Od lezců pro lezce

V německy mluvících oblastech patří Panico k nejrenomovanějším vydavatelům průvodcovské litertury, nejen kvůli spoustě vydaných průvodců od zasložení v roce 1981. Průvodce se vyznačují také dobrou grafikou a solidním profecionálním zpracováním. Pro Ronniho Nordmanna z týmu Panico jde spolupráce s Vertical-Life ruku v ruce s jejich principy: “Ve Vertical-Life jsme našli partnera, jehož tým specialistů implementuje naše myšlenky do digitálního publikování. Přesně podle kréda nakladatelství Panico:  'od lezců pro lezce’.”

Achim z Panico Alpinverlag 
Achim
z Panico Alpinverlag

Matthias Polig, Vertical Life 
Matthias Polig,
Vertical Life,
foto: Arno Dejaco

Ronni z Panico Alpinverlag 
Ronni
z Panico Alpinverlag

 
Průvodcovská aplikace pro celý svět

Aplikace Vertical-Life representuje inovativní řešení digitálního lezeckého průvodce pro celý svět. Spojuje kvalitní obsah s prvky sociální sítě: “Spolupráce s Ronnim a Achimem z nakladatelství Panico můýeme brát jako velké potvrzení naší práce za poslední léta a ukazuje, že jsme na správné cestě”, říká Matthias Polig, ředitel Vertical-Life.

 

 

Obrazovky z průvodce
Frankenjura v telefonu

 

 

 Frankenjura 1 a 2 digitálně

Digitalizované průvodce Frankenjura 1 a 2 jsou první plody této kooperace. Achim Pasold z Panica je spokojen: “Aplikace pro Frankenjuru je perfektní doplněk k tištěným Schwertnerovým orůvodcům. Přes 10,000 cest v kapse – jako bezplatný doplněk k tištěné verzi – bezkonkurenční! Uživatelé jsou spokojení a my jsme trochu pyšní”. 

Frankenjura 
Frankenjura

 

Lezci si mohou koupit buď digitální vydání, nebo tištěné průvodce s přístupovým kódem pro digitální vydání. Můžete se těšit na další knihy Panica v digitálím vydání, jako jsou Bayerische Alps od Markuse Stadlera a Alpen en Bloc od Floriana Wentera.

Obrazovky 2 
Frabkenjura v telefonu

 

 ————

Vertical-Life Climbing App
Stovky sportovních a boulderingových oblastí, vícedélek i lezeckých hal po celém světě: Vertical-Life app nabízí detailní informace a topa vytvořená ve spolupráci s autory lezeckých průvodců, místními prvovýstupci a nakladatelstvími. Lezci se mohou spojit s přáteli a spedovat jejich výkony.

Panico

Samostatné nakladatelství Pasold bylo založeno roku 1981. První průvodce byly minimalistické a ručně svázané, prodávaly se rovnou z batohu. S rozšiřováním obsahu se malá firma rozšířila do Panico Alpinverlag. Dnes se dají knihy Panico objednat kdekoliv. Bez ohledu na profesionalitu je nakladatelszvní nezávislé na vnějších vlivech s výjimkou počasí. Když venku svítí sluníčko, můžete na tým Panica narazit ve skalách, samozřejmě ověřující správnost svůch průvodců.

————

Odkazy:
www.panico.de
www.vertical-life.info

Stažení aplikace:

app.vertical-life.info
Android: bit.ly/vl-android
iOS: bit.ly/vl-iphone