Jickovická 24, model 2016

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 10. 10. 2016


Po loňském ročníku zrušeném kvůlli počasí se letošní i přes vachrlatou předpověď uskutečnil. Soutěž vyhrála dvojice Sysel - Wykuk. Na výsledek veteránů se lze dívat ze dvou pohledů. Optimistický říká, že jsem byl s Evou druhý, pesimistický, že poslední. Oba mají pravdu, v kategori veteránů byly dvě dvojice a my jsme nebyli ta lepší. Aktualizace: Kompletní výsledky ke stažení.

Ale od začátku. Přijeli jsme první, u hospody nikde nikdo, jen paní Bartáková. O půl desáté přijelo druhé auto a pak už bylo účastníků víc. Závodilo mezi dvaceti a třiceti dvojicemi. Rosničkáři věštili ráno přeháňky, které i byly. Při příjezdu jsme viděli mokrou silnici, ale na skalách se to naštěstí neprojevilo. Nebyly mokré a neklouzalo to.

Zahájili jsme cestami Kamenolom a Lomikámen. Sysel se Štěpánem kolem nás rejdili jak motorové myši. Než jsme vylezli jednu cestu, oni byli v půlce čtvrté. Zachovalá čtyřicítka propustila i zachovalé šedesátníky. Za dvě hodiny máme tři cesty, je čas na drobný obídek.

Potom plakaly milenky a Mrcha byla za sucha mnohem něžnější, než předpředloni za mokra. V Kavkazsko-Balkánském koutě se uvolnilo, takže jdeme tři stejně začínající cesty. Srbové na plotně - bez problému, šestá cesta. Podruhé v koutě a přeháňka, prší. Jít dál, nebo slézt a počkat? Jdu dál, ale prší pořád víc. Travní dolez Kosovců v koutě mne neláká, jdu s Čečenci do sokola. Mikrofriend daný do sokolíka Kosovců jsem při zakládání příliš otevřel a nejde vyndat, když chci přejít do Čečenců. Nechávám ho na místě, odbočuji k borovici a nahoru k řetězu. Friend nejde vyndat ani ze slanění s použitím šťouradla a tak se stávám sponzorem Jickovic. Až ho budete cvakat, vzpomeňte si na mne. Přeháňka ustala.

Tak ještě naposledy využít ten teď už erární friend, mířím do Kosovců v koutě. Potřetí v nástupovém koutě a opět začíná pršet. Travnímu dolezu se už nevyhnu, tak se nahoře sunu veleopatrně a zakládám dvakrát tolik než obvykle. Déšť sílí. Na štandu u řetězu nasávám vláhu. Tato přeháňka je vydatnější. Skály začínají být mokré a Eva si stěžuje, že jí natekla voda horem do rukávů. Tak už to při lezení za deště bývá. Když slaňujeme už zase neprší, ale skály jsou mokré a kluzké, do večera to asi neuschne.

Stejně jako všichni ostatní to balíme a poprvé v historii svých účastí v Jickovicích jdu do hospody odevzdat výsledky za světla. Po urputném boji o guláš a řízek u pultu nastává kýžená chvíle vyhlášení výsledků a rozdílení cen. Hlavní kategorii mužů vyhrál Sysel (nezařazený) a Wykuk (horyinfo) s 29 cestami a 476 body. Celkoví vítězové už byli i za míň - v roce 2011 braři Altmani s 414 body a 21 cestami - i za víc, před nějakými šesti lety Nedori a Gogo s 919 body a 43 cestami, to musel být hukot.

Ze dvou dvojek veteránů jsem byl s Evou ta slabší, gratulujeme vítězům z Holic - Radku Prudičovi a Pavlu Lustigovi s pěknými 232 body. Proti minulosti jsme se ale zlepšili. V roce 2011 jsem měl s Jirkou Binderem 9 cest 98 bodů, teď s Evou 8 cest a 111 bodů za dobu o dvě hodiny kratší. Baby vyhrály Klára Černá a Ivana Janečková se 7 cestami a 102 body. Smíšené dvojice vyhráli manželé Gamrátovi, 5 cest, ale těžších, 183 bodů. Kompletní výsledky, stejně jako historickou tabulku vítězů a kompletní výsledky minulého ročníku najdete zde.

 

Maja leze Lomikámen
Maja leze Lomikámen, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Kamenolom
Kamenolom, foto: Eva Jandíková

 

 

 

 

Maja - Lomikámen
Maja - Lomikámen, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Sysel drtí kotle
Sysel drtí kotle, foto: Eva Jandíková

 

 

 

 

Sysl poříd drtí kotle
Sysl pořád drtí kotle, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Vodníček v cestě Pila
Vodníček v cestě Pila, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Petr v Zachovalé 40, Martin v Bartákovi do senátu
Petr v Zachovalé 40, Martin v Bartákovi do senátu, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Krupa, tlačenice na štandu
Krupa, tlačenice na štandu, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Slabouch, Divoké srdce
Slabouch, Divoké srdce, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Když milenky pláčou
Když milenky pláčou, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Srbové na plotně
Srbové na plotně, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Slabouch, Úžas úžasovič
Slabouch, Úžas úžasovič, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Mohutný provoz
Mohutný provoz, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Podzim
Podzim, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Maja Šoltésová, Muší oči
Maja Šoltésová, Muší oči, foto: Eva Jandíková

 

 

 

 

 

Slanění z Lomikamene
Slanění z Lomikamene, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Mazácký průvěs
Mazácký průvěs, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Vrchol blaha
Vrchol blaha, foto: Petr Jandík

 

 

 

Honza v závěru Něžné mrchy
Honza v závěru Něžné mrchy, foto: Petr Jandík

 

 

 

 

Srbové na plotně
Srbové na plotně, foto: Eva Jandíková

 

 

 

Vítězná dvojice Sysel.Wykuk
Vítězná dvojice Sysel.Wykuk, foto: Petr Jandík

 

 

 

Cesty a jejich body.
Cesty a jejich body., foto: Petr Jandík

 

 

 

Cesty a jejich body.
Cesty a jejich body., foto: Petr Jandík

 

 

 

Cesty a jejich body.
Cesty a jejich body., foto: Petr Jandík

 

 

 

Cesty a jejich body.
Cesty a jejich body., foto: Petr Jandík