Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016

Autor: Petr Resch <resch(zavináč)filmix.cz>, Zdroj: Petr Resch, Vydáno dne: 10. 10. 2016

Plakát MČR v obtížnosti, ZličínPraha NC Metropole Zličín v kategoriích dospělí a mládež (J, A)

Ve velmi atraktivním prostoru hlavního vstupu do nákupního centra Metropole Zličín se uskuteční o víkendu 22. a 23. 10. MČR v lezení na obtížnost v dospělých a starších kategorií mládeže (J, A). Pevně věříme, že tento formát akce posune soutěžní lezení blíže veřejnosti, která se po krásných závodech v boulderingu bude moci seznámit i s královskou disciplínou soutěžního lezení, lezením na obtížnost.

 Závod je však zejména o závodnících, proto se jim snažil pořadatelský tým připravit důstojné „hřiště“ i zázemí. Na dvanáctimetrové stěně s převislostí 4 metry a šíří 6 metrů postaví cesty naši bezesporu nejfundovanější stavěči – Honza Zbranek a Honza Šolc, kteří využijí zejména chytů a struktur vlastní výroby, tedy od firmy moveHOLDS. Stěnu jim postaví firma Luna Rossa, která taktéž dodá chyty. Startovné pro předem registrované členy ČHS činí sto korun. Všichni závodníci samozřejmě dostanou pěkné tričko a k dispozici budou mít zdarma bar firmy Vitaland. V sobotu pod stěnou, v neděli také přímo v izolaci. Samozřejmostí je zajištění bezplatného parkování u nákupního centra pro soutěžící.

Na nejlepší soutěžící čekají překrásné ceny od firmy Ftime, Decathlon, Vitaland, Stix a Tendon.
Pro diváky je k dispozici dostatečný prostor, odkud bude moci možné závod sledovat. Na místě si navíc budou moci užít i zajímavý doplňkový program.


Největším tahákem tohoto doplňkového programu bude bezesporu cvičení na hrazdách. Jan Kareš se v čase 14.00 sobota – 14.00 neděle pokusí o návrat na výsluní prvního místa Guinessovy knihy rekordů ve shybech. Všichni věříme, že se dostane přes sedm tisíc, což jen tak pro orientaci znamená udělat každou minutu minimálně šest kousků. Kdo ho přijde podpořit a vydrží shybovat s ním (muži alespoň 100 shybů, ženy 50), obdrží od něj dárek – vstup zdarma do fitness centra v hodnotě 300 korun. Kromě toho dvakrát na hrazdách předvedou exhibici mistři tohoto umění z firmy RVL 13.

 

 

Zlagboard contest
Zlagboard contest

 

 

Kromě svalů bude možné v rámci doplňkového programu potrápit i prsty. V sobotu mezi kvalifikacemi mužů a žen proběhne oblíbená celosvětová soutěž Zlagboard Contest o hezké ceny od Climbing technology, speciální prémie je vypsána na překonání českého rekordu.

Zejména pro mladší generaci je asi zajímavou informací, že závod bude v neděli komentovat známá „youtuberka“ Veronika Spurná.

Nad akcí převzal záštitu předseda ČOV Jiří Kejval i náměstek primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek. Město Praha přispělo na akci i významnou dotací ve výši 100 tisíc korun.
Přijďte si tedy užít sportovní zážitek, ať již z pozice aktivního soutěžícího nebo diváka. A kdo to nestihne, bude si moci užít záznam v České televizi, on-line přenos letos ještě nebude.

Předregistrace závodníků - dospělí: http://lezeni.navrat.name/?backlink=wuyv3
Předregistrace závodníků – mládež: http://lezeni.navrat.name/?backlink=6qcri

Rozhovor s pořadatelem najdete zde na webu souteznilezeni.cz

Plakát ke stažení, protpozice a program pro veřejnost ke stažení zde.

Důležité upozornění pro startující: Každý startující, kterých chce parkovat v areálu NC Metropole Zličín, si na vjezdu vyzvedne parkovací kartičku a na místě obdrží instrukce, jak postupovat při výjezdu

Pořadatel Climb4, za organizátora ČHS Petr Resch

 

 

Plakát MČR v obtížnosti, Zličín
Plakát MČR v obtížnosti, Zličín, foto: Michal