Adam versus Martin

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 01. 01. 2017

Srandavideo v barvách ČHS.

K 1.1. zveřejnil ČHS video, které má humorným způsobem pojednávat o lezeckém souboji Adama Ondry a Martina Stráníka a přitom taky trochu propagovat ČHS a nový sektor s těžkými cestami na Srbsku.

V říjnu roku 2015 jsem chtěl startovat s Honzou Bloudkem na Jickovické čtyřiadvacítce. Jenže počasí bylo proti. Mrholilo, mechy byly jak klouzačka, závod se zrušil a popolejzali jsme tam s Honou jen tak. Večer byl Honza jak na trní, že musí na druhej den do Srbska, že tam jako něco má. Nechtěl říct co, a byl tajemnej jak hrad v Karpatech. Po lezení nedal ani pivko a jel pryč.

Že se tam něco točilo s Adamem a Martinem, jsem se dozvěděl až v závěru roku 2015, kdy jsme se snažili udělat z fotek tam pořízených plakát, co se přidával do ročenky ČHS. Dneska se ukázalo, co tam ve skutečnosti tropili. Po roce a něco dodělal Ondra Smrž celou tu taškařici. Zatímco lítá dron kolem Alkazaru, jede nenásilná reklama na ČHS s přesahem do budoucna.

V prvním sloganu by chtělo opravit chybku - píše se buď "padesáti chráněných" nebo "50 chráněných". Chápu, že chtěl Ondra Smrž udělat oba řádky stejně dlouhé, ale....

100 000 cest zatím svaz ještě neudržuje, v databázi jich je 76 tisíc. Na těch 100K se ale za pár let určitě dostane.

Slogan "Členství stojí jako jedna expreska. Přidej se, aby ji měl do čeho cvakat" je na zlatou medaili. Palec nahoru. 

Ten další "S členstvím ČHS získáš i pojištění a slevy na některých chatách" by potřeboval inovovat. Po realizaci dohody s Slovinci už jsou slevy na všech alpských i balkánských chatách a to by chtělo prodat! Film je už hotový nějakou dobu, byl na festivalech a teď už ho asi nebyla vůle aktualizovat.

Pak už Adam a Martin zvou na svůj duel. Na to, že jsou všichni aktéři neherci to nedopadlo nijak špatně, i když je to hraní trochu křečovité. Tak se mrkněte sami. Rešík s motýlkem je boží no a kluci lezou tak, jak se od nich dá očekávat.