Rabenstein: finále SP

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 29. 01. 2017

Hee Yong Park ve fináleRozhodující závod

V Rabensteinu se 28 a 29. ledna odehrává poslední závod letošního Světového poháru v ledolezení. Podívejte se na přímý přenos semifinále a finále, kde se rozhodne, zda se vedoucí závodníci stanou taky celkovými vítězi. Zvítězili opět Korejci - Hee Yong Park a Han Na Rai Song.

V ženském finále zvítězila Korejka Han Na Rai Song a stala se tak i celkovou vítězkou Světového poháru 2017. Stříbro má Maria Tolokonina, která topovala o 11 sekund později. Broznzovou příčku dobyla další Korejka Woonseon Shin. Vítězka semifinále Angelika Rainer se propadla na 6. místo, když měla problém s dlouhým přešahem, pak jí ustřelil jeden ze dvou cepínů, upadly jí nohy a na jedné ruce se už neudržela.

 

Han Na Rai Song v topu
Han Na Rai Song v topu, foto: UIAA

 

Fenoménem mužského finále se stal ve skvostné formě lezouví Korejec Hee Yong Park, který jako jediný topoval. Opět si neodpustil vrcholové show, kdy vylezl s pomocí pořadatele na traverzu, na které visel topový ledový špalek, a po pozdravu divákům skočil dolů salto do lana. Díky vítězství je s velkým náskokem také vítězem Světového poháru. 

 Stříbrnou medaili má Maxim Tomilov, bronzový je Niolaj Kuzovlev.

Hee Yong Park ve finále
Hee Yong Park ve finále, foto: UIAA

 

Celkové výsledky SP 2017 obtížnost:

Poř. Jméno Země body   Poř.  Jméno Země body
1 Han Na Rai SONG KOR 412   1 Hee Yong Park KOR 427
2 Angelika RAINER ITA 297   2 Nikolaj KUZOVLEV RUS 331
3 Maria TOLOKONINA RUS 287   3 Maxim TOMILOV RUS 303
4 Woonseon SHIN KOR 273   4 Alexej DĚNGIN RUS 270
5 Eimir Mc Swiggan IRL 244   5 Alexej TOMILOV RUS 256

 

29.1. Finále obtížnost: 12:45

 

29.1. Semifinále muži obtížnost 8:00

Fantastickým výkonem topoval v nejrychlejším čase Švýcar Yannick Glatthard, další topy měli Korejec Hee Yong Park a Rusové Nikolaj Kuzovlev a Maxim Tomilov. Doi finále postupují ještě Alexej Tomilov, Alexej Děngin, Kwon Young He a Radomir Proščenko.

28.1. Finále rychlosti: Zlato si odnášejí s časy 11:65 Jekatěrina Feoktistova a 9:23 Pavel Batušev.

Celkovým vítězem SP je Vladimir Kartašev s 340 body a Maria Tolokonina společně s Jekatěrinou Koščejevou, obě se ziskem 305 bodů.

Semifinále obtížnost ženy: Skvělým výkonem vyhrála Angelika Rainer (TOP) před Marií Tolokoninou (TOP - později). Třetí Korejka Han Na Rai Song se do topu nedostala.

28.1. Semifinále ženy obtížnost:

 

Kvalifikace obtížnost ženy: V první skupině byl klíčem k postupu pouze top. Nejlépe se s tratí vypořádal Švýcar Yannick Glattharg, který topoval za tři minuty. Druhá skupina mužů měla cestu těžší, topů padlo jen pět. Do semifinále postoupili všichni favorité. Ženská kvalifikační trať zaznamenala 8 topů, ale pak 11 závodnic vypadlo nad sedmou expreskou, z toho 8 ze stejného chytu. Žádná znamá závodnice v semifinále nebude chybět.