MS v ledolezení v Champany: Korejci mistry

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 05. 02. 2017

bez české účasti

Mistry světa jsou Korejci Hee Yong Park a Woonseon Shin. Podívejte se na záznam.

Finále obtížnosti

Ledolezeckému světu vládne Jižní Korea. Fenomenální Hee Yong Park topoval finále o pár sekund před mladým Švýcarem Yannickem Glatthardem, který pak převzal Parkův tradiční výlez na věž a skok dolů. Brnozovou medaili si odváží z Champany Rus Nikolaj Kuzovlev. Bronz má pro něj trpkou příchuť, protože pod topovou sekci dolezl ve zdaleka nejlepším čase ze všech, ale přepálil rychlost a smekl mu hrot dva kroky pod topem. Stejně tak doplatil na neopatrnost Slovinec Janez Svoljšak, kterému ustřelil cepín o chyt níž. Rosoucí výkonnost Iránských ledolezců potvrzuje finálová účast Mohammadreza Safdariana. Za ostatními zaostal jen minimálně.

Také ženské finále bylo drama Zlato si odváží Korejka Woonseon Shin, která si tím spravila chuť po několika letošních nevalných výsledcích. Woonseon Shin topovala jen o pár sekund dříve, než Italka Angelika Rainer. Porobně jako Kuzovlev dopadla i Ruska Maria Tolokonina. Dolezla pod top, měla čas, ale příliš uspěchaným zdvihem jí vypadl cepín a bylo po zlatu. Musela se spokojit s broznem. Neopatrné zatížení chytu pohřbilo naděje druhé Korejky Han Na Rai Song už nad druhou expreskou.

 

Finále rychlosti:

Mistry světa jsou Pavel Batušev a Maria Tolokonina. Z Čechů nestartoval nikdo, ze Slováků se dostal Marek Černý mezi posledních 16. Ze semifinále sice nepostoupil, ale celkovou pozici si o příčku zlepšil na 15. místo.

 

Semifinále obtížnosti:

Ženské semifinále bylo boj s časem při topu. Jen top totiž zaručil místo v semifinále. Woonseon Shin potřebovala 4 minuty 44, Angelika Rainer o sekundu víc, Maria Tolokonina o tři víc. Z mužů topoval nejrychleji Švýcar Glatthard za 3:45, celkem topovalo 6 mužů a do finále jdou ještě dve, kteří netopovali.

Kvalifikace obtížnost:

V první skupině mužů padl jediný top od Ukrajince Sypavina, překvápko je nepostup bratří Tomilovových do semifinále. Nejlepší ze slovenské ekipy Ďuro Švingál se ve skupoině umístil na 25 místě s osmi zapnutými expreskami, spolu s Bulharem Feyzulovem. Ve druhé skupině byl poukázkou na sesmifinále téměř výhradně top, z postupujících topovali všichni až na jednoho. Překvapením je postup Iránce Safdariana. V této skupině dobyli tři Slováci Kuric, Radocský a Suchý dělené 21. místo. U žen, které měly jako obvykle jen jednu skupinu, padky dva topy od Korejky Woonseon Shin a Rusky Jekatěriny Vlasové. Pod čarou nezůstala žádná favoritka a Slovenka Mária Šoltésová s novými hroty vylezla přes 9 expresek na 28. místo.