SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 08. 04. 2017

SP v boulderingu startuje

První závod nové sezóny Světového poháru je bouldering v Meiringenu ve Švýcarsku. Aktuálně: Martin Stráník v semifinále 17, IFSC ztím od zpoplatnění přenosů a záznamů ustoupila, takže máme dokonce i přehled kvalifikace.

Závod vyhráli Kokoro Fuji (JPN) a famźním způsobem Shauna Coxsey(GBR). Stříbro mají Kataharina Saurwein (AUT) a Alexej Rubcov (RUS), bronz Keita Watanabe (JPN) a Miho Nonaka (JPN).

Podívejte se na finále:

 

 

V semfinále se Martin Stráníkovi nepodaři žádný top a se dvěma bonusy skončil na 17. místě. Podívejte se na video.

 

 

 Kvalifikace:

 

 

 

Slabs are always hard for me,this time i topped this boulder in last 3sec, which secure me semifinal for tomorrow on first World Cup in beautiful Meiringen! #highpoint #sherpafood #scarpa #olymppraha #sherpafood picture @katka_mat

Příspěvek sdílený Martin Stráník (@martin.stranik), 

V kvalifikaci mužů si Martin Stráník 7. místem v 1. skupině vybojoval účast v semifinále. V téže skupině ulovil Jan Chvála dva topy a 34. místo, zatímco Štěpán Stráník sedvěma bonusy skončil ve skupině na 45. místě. Ve druhé skupině skonči Jan Jeliga s jedním topem a dvěma bobusy 49. Kateřina Matějíčková se nakonec v kvalifikaci neobjevila.


Naše barvy budou hájit bratři Stráníkové, Jan Chvála, Jan Jeliga a partnerka Martina Stráníka Kateřina Matějíčková. Pokud se budete chtít podívat na přenos ze závodů, musíte si předplatit přístup do floclimbing.com, protože IFSC uzavřela tříletou smlouvu s touto firmou na přímé přenosy ze závodů. Také záznam má být jen pro předplatitele. Měsíční předplatné stojí 20 dolarů (cca 500 Kč) a celoroční 150 dolarů (cca 3 770 Kč).

Pro naše příznivce to je velmi špatná zpráva, protože kvalifikace se přenášet nebude a tím pádem bude možné vidět častěji jen Martina Stráníka. Floclimbing sice slibuje dodávání dalšího obsahu, jako jsou rozhovory se závodníky, nebo technické videa, ale to asi u nás málokoho přesvědčí. Komu se zpoplatnění přenosů takhle drsným stylem nelíbí, může podepsat petici za zrušení poplatků. I když IFSC říká, že tím může investovat do rozvoje sportovního (závodního) lezení jako nikdy předtím, budoucnost ukáže, zda není tento krok kontraproduktivní. Sponzoři IFSC již zvažují zda za situace, kdy jejich produkty nebudou tak široce zveřejňované, pokračovat v podpoře IFSC. Nakonec tlak kritiky způsobil, že Floclimbing nepřenášela první závod, ale bylo to uděláno klasicky přes Youtube.

 

Program:

Pátek 7 .4. 

10-14:00 kvalifikace muži
16:30 - 20:30 kvalifikace ženy

Sobota 8.4.

11:00 - 14:00 semifinále muži, ženy

18:30 - 20:30 finále muži, ženy

 

 

20$ per month for watching IFSC livestreams is the most ridiculous decision ever made by IFSC. Sad, very sad indeed. Where is our sport going? Bad news for fans, athletes and sponsors. Pic by #fredripert in #pariswchifsc2016

Příspěvek sdílený Adam Ondra (@adam.ondra),