Queen Line 9b

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 19. 04. 2017


První 9b v Arcu

Adam Ondra včera přelezl v Arcu projekt navrtaný Mauro Mabbonim. Malé chyty, dlouhé tahy a těžké "kozí nohy", horní stupeň 9b. Tak o tom píše na svém Instagramu.

 

Po létech, kdy Arco nebylo na špici v obtížnosti sportovního lezení se to změnilo díky Adamu Ondrovi. Dvacetimetrová převislá cesta v oblasti Laghel v Arcu byla navrtaná Diegem a Mauro Mabbonim pro drytooling, ale pak "zkonvertovaná" pro sportovní lezení. V sektoru jsou jen tři cesty a nová cesta, zvaná Queen Line, který začíná středem a o deseti intenzivních metrech končí doprava.

Adam ji zkoušel krátce vloni a tehdy řekl, že by to mohlo být 9b a to se teď potvrdilo. Opravdovou výzbvou zústává Kings Line, která by šla stále středem až nahoru, která by mohla být 9b+ nebo i těžší. Queen Line již je vylezena volně a cestu vlevo s perspektivou 9a+ zkouší jako projekt místní Stefano Ghisolfi. První 9b v Itálii, Lapsus at Andonno, přelezl Ghisolfi v listopadu 2015 a zatím čeká na první přelezení a potvrzení obtížnosti.

 

 

A new king line is born. Well, it is not king line, it is Queen Line. Incredible and super intense pitch in Arco @gardatrentino, bolted by Mauro Mabboni. For the grade, I am pretty sure that it is rather on the upper end of the 9b grade. Small holds, big moves, hard drop knees. My style. Direct finish to be finished yet;-) To get the icing on the cake, i finished the day by sending @steghiso's Ultimatum 9a+. Pic by @giampaolocalza @monturaworld @blackdiamond @mytendon @lasportivagram

Příspěvek sdílený Adam Ondra (@adam.ondra),