Rodinný pohřeb Ueliho Stecka a oficiální zpráva o nehodě.

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Tisková zpráva, Vydáno dne: 04. 05. 2017

Ueli Steck na vrcholu Grandes JorassesCeremoniál v Tengbočche

Rodina se rozloučila s Ueli Steckem na ceremoniálnu v klášteře v Tenbočche dnes ráno místního času. Podle Nepálské tradice byl zesnulý zpopelněn během dojemného ceremoniálu trvajícího tři hodiny.

Na ceremoniálu se zúčastnila Ueliho žena Nicole a jeho rodiče. Na přání rodiny se pohřeb odehrál v úzkém rodinném kruhu. Rodina popsala obřad jako dojemný, smutný, ale zároveň osvobozující. Budou ho mít s vděčností v paměti. Rodina vděčně poděkovala mnichům kláštera Tengboche za pohostinnost a pietní rozloučení s Uelim..
 
Na památku Ueliho veze rodina část jeho popela do Švýcarska, kde bude pro přátele, profesionální kolegy i veřejnost rozlučková party. Místo a termín bude ještě oznámen. 


foto: uelisteck.ch

 

Oficiální zpráva o nehodě Ueliho Stecka 
 
29. dubna 2017 vystoupil Ueli Steck ze základního tábora pod Everestem do tábora 2 ve výšce 6400 metrůnad mořem. Jeho původní plán bylo vylézt další den kvůli aklimatizaci jižní normálku do výše ca 8000 metrů do Jižního sedla a tentýž den se vrátit do tábora 2.
 
V táboře 2 Ueli zjistil, že ve stěně Nupce jsou ideální úodmínky a tak změnil plán na výstup dalšího dne na vrchol Nupce.
 
30. dubna 2017 vyšel Ueli ve 4:30 ráno. Společně z Francouzem Yannick Graziani přešli ledovec. Poté Graziani pokračoval normálkou na Everest do tábora 3, zatímco Ueli šel do stěny Lhoce. Ueliho nehoda se stala ve výšce kolem 7600 metrů přibližně v hodin místního času. Jeho tělo bylo nakonec převezeno italským poilotem vrtulníku Maurizio Folini ve výčce cca 6600 metrů do nemocnice v Katmandu.
 
Příčina nehody dosud není známá.

Ueliho rodina nechala vytvořit kondolenční knihu, kde můžete vyjádřit svou kondolenci: http://www.uelisteck.ch/en/rip