Ferrata na Slánské hoře se rozšiřuje

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 31. 05. 2017

pozvánka ferrataSlavnostní otevření nových směrů

V sobotu se bude ve Slaném otevírat rozšíření ferraty na Sánskou horu.

Roman Kozelka v pozvánce píše:

Otevření nejtěžší zajištěné cesty v ČR a lanového mostu proběhne v sobotu 3. 6. 2017 od 11 hodin. Sraz zájemců je pod ferratou a parkování je možné z Bienerovy ulice. Součástí otevření je ukázka lezení, možnost vyzkoušet si samotné lezení pod dozorem zkušeného horského vůdce a chybět nebude ani občerstvení. Bližší informace na http://www.summittravel.cz/via-ferrata-slany/.

Autorem rozšíření je známý prvovýstupce Karel Bělina, který naplňuje proroctví jednoho mého kamaráda, že pokud to Karel vezme ro duky, budeme do dvou let ferratovou velmicí. Další "zadrátovaný" kopec je toho důkazem. Již otevření první části ferraty v roce 2015 odpůrci kritizovali mimo jiné i proto, že se se stavbou začalo ještě před získáním všech potřebných povolení. jak psal Pražský deník

Další etapa této historie začne v sobotu, vypadá to že síla odpůrců není taková, aby zabránili natahování dalších lan, naopak příznivci hromosvodů se bude radovat z šesti nových tras a adrenalin poteče na přírodní památce proudem. Soudě podle frekvence návštěvníků například na Vodní bráně, je po ferratách poptávka a kde je poptávka, je i nabídka.

 

pozvánka ferrata
pozvánka ferrata