Fenix HP30R vám na to posvítí

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: TZ Fenix, Vydáno dne: 04. 07. 2017

Fenix HP30RNejsilnější čelovka od Fenixu

Fenix uvedl na trh svou dosud nejsilnější čelovku. Impozantní dosvit 202 m vytváří tři světelné diody s úzkým i širokým kuželem, které mohou svítit také současně. Cenou za tento vysoký výkon je vyšší hmotnost, kterou ale lze rozumně rozložit díky oddělenému bateriovému pouzdru.

Fenix HP30R s USB-mikro nabíjením vydrží svítit 16 dní (na minimum) a když nakrmíte reflektory na maximum, dosvítíte  s výkomen 1000 lumenů dálkovým kuželem 202 m a dvěma širokými kužely svítícími v úhlu 90 stupňů do dálky 61 m. Na rozdíl od předchozím modelů lze zapnout všechny tři reflektory současně a získat tak lepší osvětlením než poskytují běžná dálková světla u auta.

Fenix HP30R
Fenix HP30R, foto: Fenix

 

Akumulátory typu 18650 o kapacitě 2600 mAh jsou v pouzdře připevnitelném na pásek, proud je veden k reflektoru na hlavě kablíkem. V zimě je výhodou, že nejsou aumulátory na mrazu a vydrží déle. Bateriové pouzdro má indikátor kapacity baterií a má také výstup USB, takže ho lze použít i jako power banku třeba pro telefon a to je myslím šikovná fíčura. 

Fenix HP30R
Fenix HP30R, foto: Fenix

 

Čelovka má 8 výkonnostních režimů plus signál SOS. Maximální výkon hlavního reflektoru 1000 lm je možný po dobu 4 hodin, v nejúspornějším režimu 5 lm vydrží více než 16 dní svícení. Jak je zvykem i u jiných výrobků Fenix, je hlava vyrobena z leteckého duralu, má plnou voděodolnost IP66 a plnou prachutěsnost. Ani nárazuvzdornost nechybí, jak je u podobných modelů Fenix zvykem.

Fenix HP30R
Fenix HP30R, foto: Fenix

 

Tato ultra výkonná čelovka je ideální pro profesionální záchranářské použití, ale uplatní se při běžeckém lyžování, skialpinismu, cyklistice. Doporučená MC je 3599 Kč.