SP Villars, obtížnost a rychlost

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 08. 07. 2017

Villars 20178 závodníků z Česka

Za účasti osmi českých závodníků se koná další kolo Světového poháru v lezení na obtížnost a na rychlost. Dnes v pátek probíhá kvalifikace. Jakub Konečný 13.!

Finále obtížnost: Vítězové jsou Slovinka Janja Garnbret, která topovala finálovou cestu a Francouz Romain Desgranges, který má teď skvostnou formu.

Semifinále obtížnost: Výkonem 39 chytů zvítězil Ukrajinec Fedir Samojlov. Skvostným výkonem se vyznamenal Jakub Konečný, který výkonem 33+ vydobyl 13. místo a škála borců, které nechal za sebou, je úctyhodná. Thomas Joanes, Sebastian Halenke, Alexej Rubcov, Marcello Bombardi, nebo David Firnenburg. Jména, která lze často vídat i ve finále Světových pohárů. Jakub se tímhle výsledkem zařadil do světové špičky. Podívejte se na jeho semifinálový výkon:

 

Podívejte se na přehled kvalifikace:

V páteční kvalifikaci obtížnosti startují Gabriela Vráblíková, Lenka Slezáková a Tereza Kubalová, Jakub Konečný, Štěpán Volf, Denis Pail a Tomáš Binter. Jakub Konečný skvělými výkony (35/21. a 35+/9.) vybojoval dělené 16. místo spolu s Janem Hojerem a Narcellem Bonbardim a postoupil do semifinále.

 

Kuba Konečný
Kuba Konečný, foto: Petr Jandík

 

V kvalifikaci žen se překvapení nekoná. Na první cestě byla nejlepší z našich třech Slezáková (23+, 19+), na druhé Vráblíková (20, 26+). Kubátová (19+, 19) o kousek za nimi. Konečné umístění je 45. Slezáková, 46. Vráblíková a 55. Kubátová.

Kvalifikaci rychlosti vyhrál Libor Hroza nejrychlejším časem 5:72 sekund. Bohužel, v prvním finálovém kole minul stup a prohrál s Rusem Lužeckým. Čas 7.63 jej zařadil na 14. místo.

 

 

V rychlosti startuje Libor Hroza. Libor si bude chtít spravit chuť po vyřazení na ME kvůli ulitému startu.

Cesty stavěli pod vedením šéfstavěče Francouze Remi Samyna Vincent de Girolamo (FRA)  a Jan Zbranek (CZE)

 

Živý přenos/záznam bude k dispozici v pátek ve 21 hodin (finále rychlosti)