Světový pohár v Chamonix

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 13. 07. 2017

SP ChamonixJen obtížnost

Naši reprezentanti na obtížnost se ve stejné sestavě jako ve Villars představí i v Chamonix. Aktuálně: Smršť topů v ve finále, vítězové jsou Bombardi a Garnbretová.

Tanec topů ve finále

Tohle Chamonix asi vejde do historie jako nejkurióznější závod. Ve finále mužů dal první top hned první startující, Romain Desgranges. Nastala otázka, jestli je tak dobrý, nebo cesta tak lehká. Následující Izraelec Shemla Juval ale spadl, netopoval ani Sean McColl. Jenže pak do začalo. Druhý top dal Japonec Juki Hada. Loic Timmermans se dostal blízko, ale závěr zkazil. Další Japonec Korenaga dal třetí top, čtvrtý Ital Bombardi. Jako poslední startoval Ital Ghisolfi. Dostal se těsně pod top ale zkazil poslední krok. Ve finále čtyři topy, o vítězství rozhodl čas. To tu snad ještě nebylo. První Marcello Bombardi, druhý Kejčiro Korenaga, třetí Juki Hada.

Finále žen mělo topy "jen" tři: Janja Garnbret, Jain Kim a Anak Verhoeven se rozřadily podle pořadí v předchozím kole.

Semifinále ženy

Jediný top dosáhla Janja Garnbret, těsně za ní skončila Jessica Pilz.

 

 

 

Semifinále muži

Do semifinále postoupilo 22 dvoutopařů a doplnili je čtyři s jedním topem. V semifinále už top nepadl. Nejlepším výsledek má Ital Stafeno Ghisolfi 37+. Vítěz minulého závodu Ukrajinec Samojlov, který topoval obě kvalifikační cesty, spadl v semifinále z druhého chytu. I takové věci se stávají.

Podívejte se jak to vypadalo:

 

 

Kvalifikace

Muži: Stavěčům se dílo poněkud vymklo z rukou, podcenili schopnosti závodníků. Obě cesty topovalo 22 závodníků, alespoň jednu něco přes padesát. Jedním z nich byl i Jakub Konečný, který topoval tu asi lehčí z nich. Na druhé se mu ale nedařilo, skončil na 31+ a  58. v cestě. Na postup do semifinále by musel ulézt alespoň 39 chytů. Takhle z toho je 45. místo. Štěpám Volf vydobyl 64. místo vyrovnanými výkony 33+ a 31+, kterým vyrovnal na druhé cestě výkon Kuby Konečného. Tomáš Binter se dostal na 68. místo výkony 27+ a 23+, Denis Pail skončil 80.  s 24+ a 13+. Celkem startovalo 83 závodníků.

Ženy: Zde se objevilo přiměřenější množství topů. Oba topy daly favoritky Janja Garnbret (SLO), Jain Kim (KOR), Jessica Pilz (AUT) a Anak Verhoeven (BEL). Z našich se nejlépe umístila 44. Lenka Slezáková (28+ a 24+), Gabriela Vráblíková vzpomínala na loňské ssemifinále, dnes to bylo 52. místo (25+, 21) a Tereza Kubátová nešťastně spadla ve druhé  cestě hned na začátku. 60. místo (23, 2+). Startovalo 63 závodnic.


Mužská sestava v čele s úspěšným Kubou Konečným a Denisem Pailem, Štěpánem Volfem a Tomášem Binterem a ženská sestava Lenka Slezáková, Gabriela Vráblíková a Tereza Kubátová, obě s koučem Tomášem Binterem starším, se představí v závodě Světového poháru v Chamonix. Kvalifikace začíná ve středu od 10 hodin.

Přímé přenosy by měly být ze semifinále - zde můžeme doufat alespoň v opětnou účast Kuby Konečného, a finále. Cesty staví Francouzi Julien Grass a Romain Cabessut pod vedením Poláka Marcina Wszolka.

 

SP Chamonix
SP Chamonix

 

Program:

Středa 2. 7.

10:00 kvalifikace ženy, muži
20:00 - 22:30 semifinále muži

Čtvrtek 13.7.

11:00 - 13:30 semifinále ženy
20:50 - 21:30 finále muži
21:50 - 22:30 finále ženy