Adam Ondra přelezl "Project Hard"

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 03. 09. 2017

Je to 9c

Sever 8a.nu uvedl, že podle zprávy Jamese Rileyho z Flatangeru se Adamu Ondrovi podařilo přelézt jeho douho zkoušený projekt s pracovním názvem "Project Hard". Adamův největší sponzor Montura uvádí, že klasifikace je 9c.

@climbflatanger @montura_official @lasportivagram @blackdiamond @mytendon @gardatrentino @chimpbars @ivavejmolova @klausisele @pavelblazek @patxiusobiaga_pucseries @bernardo_gimenez

Příspěvek sdílený Adam Ondra (@adam.ondra),

O projektu se spekulovalo, že by mohl být první cestou 9c na světě. Z přelezení mán být pořízeno video o délce cca 10 minut, kde je Jak Adamovo specifické rychoé ezení, tak dlouhé odpočinky mezi jednotlivými klíčovými místy.

Jan Novák o tom napsal: "V zásadě je to velmi neobvyklé lezení obrovskou střechou. Obsahuje lezení spáry boulderového 8C nohama napřed, jeden "Netopýr" za jednu nohu a sposta trojrozměrného kouzlení, celková cdélka 60 metrů.

Obtížnost dosud není potvrzená, ani název cesty Adam dosud nezveřejnil." 

 

I am back at Flatanger. Thinking of the Project, my mind is mixture of excitement, confidence and doubts. And the proportion of it keeps changing every day. It was the same situation in 2012 when I was here with @bernartwood to film the first ascent of Change, world's first 9b+. This time the route is just a bit harder. Mental game is the same. With a good team @ivavejmolova @bernardo_gimenez @pavelblazek @montura_official

Příspěvek sdílený Adam Ondra (@adam.ondra),

 

Na instagramu Montury se uvádí, že klasifikace přelezeného projektu je 9c:

Přečtěte si rozhovor