DataTrust MČR 2017

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: redakce, Vydáno dne: 29. 10. 2017


Adam Ondra a Iva Vejmolová

Novými mistry ČR jsou Adam Ondra a Iva Vejmolová. Finále proběhlo v nákupním centru Metropole Zličín v dobré atmosféře. Průběh byl živě přenášen na YouTube a natáčela ho česká televize.

Záznam MČR v České televizi: 

Premiéra: - čtvrtek 2. 11. 18:50
Opakování: - čtvrtek 2. 11. po půlnoci 00:10, pátek 3. 11. 11:05,  sobota 4. 11. 12:00


Již podruhé se konalo Mistrovství ČR v lezení na obtížnost v nákupním centru Metropole Zličín. Poněkud našikmo postavená stěna mohla být o něco větší. Výška 13 metrů, převislost 6 metrů. O stavbu cest se postarali Jan Zbranek a Jan Šulc, spíkr Petr Resch po nocích pomáhal i se stavěním.

Volba prostoru obchodního centra má výhodu v počtu diváků, z nichž mnozí lezení nikdy neviděli a kteří by do tělocvičny na závody nepřišli. Množství návštěvníků umožňuje pořadateli získat peníze za reklamu a zaplatit z toho stavbu stěny, ČHS nemusí za uspořádání nic platit. Určitou nevýhodou je poněkud nižší výška stěny než v tělocvičnách typu Smíchov, nebo Big Wall, ale kreativním přístupem stavěčů se to dohonilo. Jediné co letos scházelo byl reflektor, který by svítil na právě lezoucího finalistu.
 
Začátek a vrchol
Začátek a vrchol, foto: Petr Jandík

 

 

Diváci, rozhodčí, spíkr...
Diváci, rozhodčí, spíkr..., foto: Petr Jandík

 

Finále žen

Všechny ženy i juniorky předvedly parádní výkony. Nečekaným topem překvapila publikum a asi i sebe 16letá Eliška Novotná. Honza Zbranek o tom říkal. že dopoledne v semifinále to holkám moc nešlo, tak jim cestu trochu zlehčili. Následující lezkyně Sabina Večeřová, Lenka Slezáková a Veronika Scheuerová se do topu nedostaly a bylo vidět, že zlehčení nebylo až tak veliké. Další top daly až poslední dvě startující, Eliška Adamovská a poměně v klidu Iva Vejmolová. Tři topy ve finále se nevidí hned tak, ale semifinálovými výsledky se všechny topařky jasně rozřadily: 1. Iva Vejmolová, 2. Eliška Adamovská,. 3. Eliška Novotná. 

 

 

Eliška Adamovská
Eliška Adamovská, foto: Petr Jandík

 

 

Eliška Novotná
Eliška Novotná, foto: Petr Jandík

 

 

Iva Vejmolová
Iva Vejmolová, foto: Petr Jandík

 

 

Iva Vejmolová
Iva Vejmolová, foto: Petr Jandík

 

Finále mužů

Mužská finálovka byla podle spíkra Petra Resche obtížnostně na úrovni kvalifikace Světového poháru. Stavěči nejprve připravili lezcům skok, poté výlez přes střechu a doleva na vodorovnou delší lištu, na keré se pak dělal skoro netopýr. Poté vedla cesta zpátky pod střechu stropem na levou stranu, kde se vylézalo do závěrečné už jen mírně převislé desky s traverzem k topu. Obtížnosti cesty odpovídaly výsledky. Adam Ondra topoval jako jediný a s přehledem. Druhý dolezl nejdále Jakub Konečný, který po výlezu do koncové desky zůstal v dalším kroku tak natažený, že nedokázal dostat levou nohu křížem na stup vpravo a lištu neudržel. Do stejného místa dolezl i Kazach Rišat Chajbulin, ale kvůli horšímu výsledku v semifinále se dostal až za Kubu Konečného. O chyt zpátky zůstal Martin Jech.  

 

Finále: Michal Běhounek
Finále: Michal Běhounek, foto: Petr Jandík

 

 

Finále: Rišat Chajbulin
Finále: Rišat Chajbulin, foto: Petr Jandík

 

 

Finále: Jakub Konečný
Finále: Jakub Konečný, foto: Petr Jandík

 

 

Finále: Adam Ondra
Finále: Adam Ondra, foto: Petr Jandík

 

 

Finále: Adam Ondra spokojen po topu
Finále: Adam Ondra spokojen po topu, foto: Petr Jandík

 

 

 

 

Adam Ondra
Adam Ondra, foto: Ondrej Priadka

 

 

Vítězové
Vítězové, za pozornost stojí mao-Ce.Tund na triku Martina Jecha, foto: Ondrej Priadka

 

 

Vítězky
Vítězky, foto: Ondrej Priadka