SP v ledolezení Rabenstein: Safdarian a HanNaRai Song

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 26. 01. 2018


Přímé přenosy

Druhý závod Světového poháru vyhráli v obtížnosti Iránec Mohammadreza Safdarian a Korejka HanNaRai Song

 

Mohammadreza Safdarian ve finále
Mohammadreza Safdarian ve finále, foto: UIAA

 

Finále obtížnosti: Překvapivě vyhrál Iránec Mohammardeza Safdarian, když předtím dominoval i v semifinále. Je to jeho první vítězství ve Světovém pohádu. Finále lezl imponujícím způsobem a s rezervou více než minuty dolezl k topovému ledovému špalku, ale v paragánu na levé ruce mu došlo a neudržel se. Jeho konkurenti ale popadali o něco níž. Stříbro si vybojoval Rus Alexej Tomilov a bronz má Korejec Kwon Yong Hye, respektive jeho malá dcerka, která medaili dostala místo něj, když měl plné ruce korejské vlajky.

 

HanNaRai Song ve finále
HanNaRai Song ve finále, foto: UIAA

 

Ženské finále bylo hlavně korejskou záležitostí. Zvítězila HanNaRai Song lepším výkonem v semifinále při stejném finálovém výsledku s Woonseon Shin. Třetí Maria Tolokonina byla sice ze všech nejrychlejsí, ale při přechodu na topový ledový špalek spadla níž, než obě Korejky.

 

Vítězové Mohammadreza Safdarian a HanNaRAI Song
Vítězové Mohammadreza Safdarian a HanNaRAI Song, foto: UIAA

 

Rychlost: 

Na nejdelší r\chlostní trati ve Světovém poháru vyřazovací finále vyhrála tentokrát Ruska Naďa Galljamova, stříbro má Jekatěrina Feoktistova, bronz Natalija BěljajevaAneta Loužecká sice nepostoupila z kvalifikace a skončila na posledním místě, ale časy oproti kratšímu Lichtenštejnsku docela o dost snížila. Za veteránkou Marianne Van der Steen zaostala něco přes 6 sekund a to je zlepšení oproti kratšímu Lichtenštejnsku.

Rychlost mužů vyhrál Anton Němov, druhé místo si odnesl Ivan Spicyn, třetí Vladimir Kartašev a stoupající úroveň Iránců se projevila 4. místem Beheshti Rad Mohsena. Tomáš Indra v rychlosti nestartuje. Nejlepší ze Slováků byl Martin Minárik na 23. místě.

 

 


 Kvalifikace obtížnosti:

Nejlpve lezli muži ve dvou skupinách po 23 závodnících. Tomáši Indrovi se nedařilo tak, jak v Saas Fee a obsadil v první skupině dělené 21. místo, to je celkově kolem 42. místa. Vypadl kvůli technické chybě, dělal paragán na spoďáku a vyjel mu cepín. Za ním skončil Slovák Emil Frastia. Nejlepší ze Slováků je Ďuro Švingál na 15. místě ve skupině 1. Top v kvalifikaci nepadl. První skupinu vyhrál Kanaďan Noad Beak, druhou Rus Dmitrij Grebennikov.

Ženskou kvalifikaci vyhrála Jekatěrina Vlasova topem. nedařilo se Iránce Moosavi Zeniabkobře, která byla  Saas Fee na druhém místě kvalifikace. Dnes ale nepostoupila do semifinále. Aneta Loužecká skončila na 27. místě, když přelezla úvodní kolmou stěnu a dostala se do převisu, kde jí však došel čas. Podle svých slov se s cepíny v obtížnosti cítila už trochu jistěji a doma chystá zakopávací desku, aby mohla trénovat zakopávání maček na překližce.

Kvalifikace probíhá bez živého videostreamu, ale můžete sledovat výsledky zde.

Program:

Pátek 26.1.

10:00 kvalifikace obtížnosti

16:30 kvalifikace rychlosti ženy

19:30 finále rychlosti

 

Sobota 26.1. Semifinále obtížnosti ženy 9:50

Semifinále muži 12.50

Finále 17:50