Pravidla nominace na Olympiádu

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 20. 03. 2018

IFSC 6Redukce cestování

Facekook ČHS sdělil výsledky Valné hromady IFSC ohledně systému kvalifikace na Olympiádu 2020 v Tokiu.

"Schvalovaly se podrobnosti kolem Tokia 2020, kombinované mistrovství světa mládeže 2018 se přesunulo z původně plánované Kanady do Ruska. Návrh nominace na OH 2020 počítané z výsledků SP v jednotlivých disciplínách neprošel, nominace budou pouze ze závodů v olympijském formátu."

 

Adam Ondra
Adam Ondra, foto: IFSC

 

Adam Ondra se bude se muset nemilovanou rychlostí zabývat dřív. Jinde se už zbrojí, Rakušani najali Libora Hrozu ml., který trénuje na rychlost Jakoba Schuberta. Koho si na rychlost zjedná naše Komise sportovního lezení? Nebo si Adam obstará trenéra sám? Uvidíme.

Update: Kdyby prošel původní návrh, tak by musel závodník objíždět hromady svěťáků na rychlost, obtížnost i bouldering samostatně. Vzoreček byl dvě vynásobená pořadí z obtížnosti krát dvě nejlepší vynásobená pořadí z boulderingu krát dvě nejlepší vynásobená pořadí z rychlosti. Stačí jeden horší výsledek a musel by objíždět další závody, abys se ho zbavil. Navíc kdyžbody za poslední místo na závodě se 40 účastníky je celkově o hodně výš než někdo, kdo byl dvacátý od konce ze 150 účastníků. Prostě dost divoká loterie, fůra cestování a taktizování. Takhle se závodník zúčastní kombinovaného nominačního závodu evropského i světového a šmytec.

 

Libor Hroza v rozhovoru pro IFSC.tv
Libor Hroza v rozhovoru pro IFSC.tv