SP Briancon: Konečný v semifináíle

Autor: Petr Jandík <redakce (zavináč) horyinfo.cz>, Zdroj: Petr Jandík, Vydáno dne: 20. 07. 2018

Druhá zastávka ve Francii

Po Chamonix se Světový pohár přestěhoval do Brianconu, kde je druhá francouzská zastávka seriálu. Nás reprezentují Jakub Konečný, Tomáš Binter a Vojta Trojan. Aktuálně: Konečný 22.

V sobotu v 19:30 se podívejte na finále:

 

 

V semifinále nejlíp zabojoval Domen Škofic (SLO), druhé místo Alex Megos. Jakub Konečný si polepšil o několik míst a celkově obsadil 22. místo. V ženském semifinále dominovala Slovinka Janja Garnbret, která je viditelně někde jinde, než ostatní. Poměrně zdatně jí sekundovala Belgičanka Anak Verhoeven, která zaostala o 4 chyty.

 

Jakub Konečný v semifinále v Brianconu
Jakub Konečný v semifinále v Brianconu tečovaný chyt 22, foto: IFSC video

 


Na cestách, které pod vedením šéfstavěče, Itala Alberta Gnerra staví Jan Zbranek a Francouz Julien Gras, začaly kvalifikace dnes v pátek přes den. Obě cesty topovali Alex Megos (GER) a Romain Desgranges (F) po jednom topu mají ještě vítěz minulého závodu Stefano Ghisolfi a (ITA) a Jakob Schubert (AUT). Nejlépe si z našich vedl Jakub Konečný, který začínal na druhé kvalifikační cestě nepříliš nadějně 40. místem v cestě, ale  zlepšeným výkonem na první kvalifikační cestě dosáhl výkonem 37 čtrnáctého místa a celkově 26. místem postupuje do večeního semifinále. Ve výsledkové listině je za ním vidět i několiv dosti zvučných jmen, je vidět že ani postup do semifinále už dnes není samozřejmost. Tomáš Binter dosáhl celkově 57. místo a Vojtěch Trojan 67. místo. Celkem startovalo 84 závodníků.

Kvalifikaci žen vyhrály Janja Garnbret (SLO) a Anak Verhoeven (BEL) dvěma topy. Jeden top mají tři závodnice, Jessica Pilz (AUT), Hannah Schubert (AUT) a Mia Krampl (SLO).

Semifinále začíná dnes, v pátek 20. 7. v 19:30, tak Kubovi držte palce.Kuba leze od 12:11