29. PELIKÁNŮV SEMINÁŘ

Autor: redakce <redakce(at)horyinfo.cz>, Zdroj: Kristina Šmídová, sekretariát ČHS, Vydáno dne: 03. 10. 2018


26. 10 – 28. 10. 2018

Chata Pláně pod Ještědem – Liberecký kraj. Lékařská komise Českého horolezeckého svazu, Společnost horské medicíny ČR a Medicínska komisia SHS JAMES SR si Vás dovolují pozvat na 29. Pelikánův seminář pořádaný na počest MUDr. Jiřího Pelikána, který v roce 1988 zahynul při výstupu na Annapurnu. HLAVNÍ TÉMATA: Horská, expediční a cestovní medicína, medicína v divočině, první pomoc a záchrana v horách, lezecké úrazy a nehody při lezení, omrzliny a podchlazení, nemoc s výšky, lavinové nehody, kurz horské medicíny v ČR, legislativa, zprávy z odborných akcí a kongresů a další témata související se horolezectví a medicínou v divočině.

Ve dnech 26.10. - 28.10.2018 se koná na chatě Pláně pod Ještědem v Libereckém kraji 29. ročník Pelikánova semináře zaměřeného především na problematiku horské medicíny.
 
ČHS original   shm      MDK JAMES
 
Pelikánův seminář pořádá Lékařská komise Českého horolezeckého svazu, Společnost horské medicíny ČR a Medicínska komisia SHS JAMES SR.
 
Seminář je určen pro širokou veřejnost se zájmem o horolezectví a medicínu. Mezi hlavní témata patří horská, expediční a cestovní medicína, medicína v divočině, první pomoc a záchrana v horách, lezecké úrazy a nehody při lezení venku i na umělých stěnách, omrzliny a podchlazení, nemoc s výšky, lavinové nehody, kurz horské medicíny v ČR, zprávy z odborných akcí a kongresů a další témata související s horolezectvím a medicínou.
 
Poplatek za oba dva dny: 400 Kč
 
Stravování je zajištěno v místě konání akce a není v ceně poplatku. Stravování, včetně snídaně je možné objednat v přihláškovém formuláři.
 
Ubytování: chata Pláně chataplane-ubytování
Ubytování si objednává a hradí každý sám dle vlastního výběru
 
Přihlášky: k aktivní i pasivní účasti prosím použijte tento formulář
 PŘIHLÁŠKA
Po vyplnění jej odešlete e-mailem na kristyna.smidova@horosvaz.cz , nejpozději však do 15. 10. 2018!
 
více informací zde PELIKÁNŮV SEMINÁŘ 2018 POZVÁNKA
 
Kristýna Šmídová, sekretariát ČHS