ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2018

Autor: Petr Resch <resch(zavináč)filmix.cz>, Zdroj: Petr Resch, Vydáno dne: 23. 10. 2018


v kategorii dospělých a mládeže J a A a Akademické Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2018

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu skvělých sportovních výkonů. V Metropoli Zličín se opět uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Zároveň proběhne i Akademické mistrovství České republiky. Fanoušci lezení i široká veřejnost se může těšit na jedinečný zážitek a zároveň možnost na živo vidět i špičkové lezce naší země, kteří slaví úspěchy na světových kolbištích. Účast na Mistrovství potvrdily i lezecké hvězdy Adam Ondra a Jakub Konečný. Aktualizace: Osobní pozvánka od Adama Ondry a adresa streamingu.

 

MČR 2017
MČR 2017, foto: Ondrej Priadka

 

 

Metropole Zličín se od 25. – 31. října promění pomocí speciálně připravené umělé stěny na závodní místo pro sportovní lezce, kteří budou soutěžit a zároveň předvedou svoje zkušenosti a umění lezení na obtížnost. Stěna bude vysoká 13 metrů s převislostí 6 metrů. Součástí programu bude i lezecká stěna pro veřejnost s asistencí lezeckých instruktorů pro děti a možností testování novinek lezeckého vybavení RockPoint. Zájemci si budou moci prověřit své lezecké dovednosti od čtvrtka do středy. 

 
 
 
Jako banka ING jsme se velmi rádi propojili s nejvýznamnější soutěží České republiky v tomto sportu. Fandíme českým horolezcům a těší nás, že stále více se jedná o sport, který motivuje k pohybu nejen jednotlivce, ale i celé rodiny,” říká Veronika Němcová, vedoucí komunikace v ING Bank.
MČR 2017
MČR 2017, foto: Ondrej Priadka

 

 

Pro závodníky je důležitá sobota 27. října, kdy v dopoledních časech bude probíhat registrace a kvalifikace mužů a odpoledne stejný program čeká i ženy. Soutěžní trasy připraví zkušená dvojice stavěčů Martin Jech a Vilém Chejn na strukturách firmy AIX a chytech Cheeta a Flathold. Kvalifikační kolo bude probíhat na umělé stěně stylem flash. Soutěž bude probíhat v kategoriích muži, ženy, junioři, juniorky, mládež A chlapci (16-17 let) a mládež A dívky (16-17 let). Své mistrovství si užijí i nejlepší akademici.
 
MČR 2017
MČR 2017, Adam Ondra

 

 

neděli 28. října se diváci mohou těšit na semifinále mužů a žen, které proběhne dopoledne mezi 9.30 – 12.30. Toto semifinále dospělých bude kolem finálovým v mládežnických kategoriích a zároveň finálem Akademického MČR. Ihned po ukončení budou vyhlášeny výsledky. Během nedělního programu představí stejně jako lezci umění ve výškách skupina Arte Levite, tentokrát formou vzdušné akrobacie na šálách. 
 
Od 15.00 do 16.00 bude probíhat finále žen, na které naváže od 17.00 do 18.00 finále mužů. Výsledky nejlepších lezců spolu s celkovými výsledky letošního českého poháru v lezení na obtížnost budou vyhlášeny v 18:15. 
 
MČR 2017
MČR 2017
 
Kdo se nemůže zúčastnit programu přímo na místě, bude si moci užívat přímý přenos z nedělního klání, záznam pořídí Česká televize.
 
Závod by nemohl proběhnout bez laskavé podpory našich partnerů: ING Bank, Metropole Zličín, ČHS, Rock Point, Město Praha, Ocún, AIX a řadě dalších.
 
 
 

Plakát ke stažení zde.

Přímý přenos nedělního finále bude zde: https://www.bravemm.com/cz/lezenimcrembed.html 

Stream bude aktivní v neděli, do té doby je tu záznam z loňska.

 

Plakát MČR 2018
Plakát MČR 2018